17 Mayıs haftası vizyona giren filmler!

Her hafta olduğu üzere bu hafta da gösterime giren sinemaları sizler için derledik. İşte güldürüden aksiyona toplamda 8 üretimin gösterime girdiği 19 Nisan haftasında izleyebileceğiniz sinemalar:

UglyDolls

Uglyville kasabası garipliklerin sevildiği, farklılıkların kutlandığı bir kasabadır. Orada yaşayan özgür ruhlu Moxy ve onun UglyDolls dostlarının günleri koşuşturma ve sevinç içerisinde geçer. Moxy, kasabadaki hayatından ne kadar memnun olsa da Uglyville’de yer alan dağın öteki tarafından ne olduğunu merak eder. En yakın arkadaşlarından oluşan bir küme kuran Moxy, öbür tarafta ne olduğunu öğrenmek için yola koyulur.

Ekip, dağın başka tarafına vardıklarında ise farklı bir dünya keşfeder. Karşılarındaki kent Moxy ve arkadaşlarının büyülenmesine neden olur. Lakin burası onların pek de düşledikleri üzere değildir. Daha klâsik oyuncakların eğitim gördüğü ve mezun olmalarının akabinde gerçek dünyaya giderek kendilerini sevecek bi çocuk aramaya başladığı bu kenti “mükemmel oyuncak” Lou yönetmektedir.

Ekip burada farklı olmanın getirileriyle yüzleşirken bir yandan da sevilme isteklerinin gerçekleşmesi için uğraş etmek zorunda kalacaktır. Nihayetinde, mükemmel olmak için harika olmanız değil kendiniz olmanız gereklidir! 

Kim Daha Mutlu

Kim Daha Keyifli, bir ömür memnunluk için evet dedikleri günün akabinde, iç içe geçen hayatların hüzünlü, sevinçli ve romantik kıssasını husus ediyor. Bilge, mutluluğun sırrının evlilikte gizli olduğunu düşünen genç bir bayandır. Dünya konutuna gireceği günü sabırsızlık bekleyen Bilge, yakın vakitte nikah masasına oturacak olan Şükran’ın yerinde olmak istemektedir.

Evlendiği için Bilge’nin gıpta ettiği Şükran ise, sahip olduğu şeylerle yetinemez. Şükran, daima kendisinde olmayan şeylerin derdini yaşar. Şükran ve Bilge’nin kusursuz bir evliliğe ve aileye sahip olduğunu düşündüğü Aylin’in kaygısı ise başkalarından hayli farklıdır.

Bisikletler

Bisikletler, kentlerini korumak için maceraya atılan bir küme bisikletin öyküsünü mevzu ediyor. Yaşamak, çalışmak ve eğlenmek için kusursuz bir yer olan Spokesville’e beğenilen geldiniz. Ormanlar, ırmaklar ve dağların ortasında bulunan Spokesville, pozisyonu itibariyle çok özel bir kasabadır, bilhassa de sempatik bisikletler için. Yiğit ve şirin kahramanımız Speddy, mahallî bir postaneden çalışan bir dağ bisikletidir.

Onun en düzgün arkadaşları belgesel çekmeyi hayal eden kent bisikleti Pinion, bir tamirci atölyesini yöneten sevinçli bisiklet pompası Gassy ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen hoş ve zeki kız bisikleti olan Montana’dır. Büyülü ve çok renkli bir kentte yaşayan bisikletler, pak havadan ve lekesiz sokaklardan ötürü memnunlardır; ta ki kente yeni bir üyenin gelişine kadar.

Daha evvel kimsenin bilmediği bir aygıtın kente gelmesi ile, adeta bir cennet olan kasaba kirlenmeye başlar. Kasabayı muhafazaya kararlı olan Speddy, arkadaşları ile birlikte heyecan verici bir maceraya koyulur.

Lanetli Kapı “Paranormal Orman”

Lanetli Kapı “Paranormal Orman”, ormanda gizemli bir kapı bulan bir ailenin başına gelen olayları mevzu ediyor. Küçük bir kasabada yaşayan ailenin hayatı, bir gün ormana yaptıkları bir seyahat sırasında gizemli bir kapı bulmaları ile farklı bir hal alır.

Kapıyı bulmalarından sonra hayatları berbata gitmeye başlayan aile, bu gizemli kapının sırrını öğrenmeye karar verir. Keşfettikleri şey, yalnızca artık kullanılmayan bir kapı mı, yoksa kimsenin öğrenmek istemeyeceği karanlık bir gerçeğe açılan bir kapı mıdır?

Masumiyetin Dayanılmaz Çekiciliği

Masumiyetin Dayanılmaz Cazipliği, kendisini kıskanan üvey annesi tarafından sokağa atılan genç bir kızın kıssasını mevzu ediyor. Genç ve hoş bir bayan olan Claire, makûs üvey annesi Maud tarafından işletilen babasının otelinde çalışmaktadır. Maud’un hoşluğu, üvey annesinin önlenemez kıskançlığına neden olur.

Claire’a genç bir adamın aşık olması, Maud’un kıskançlığının katlanıp büyük bir öfkeye dönüşmesine neden olur. Kıskançlıktan gözü kör olan Maud, Claire’ı meskenden kovar. Sokaktan bir başına kalan genç kız, kendisini özgür hissedebileceği bir sığınak bulur.

Üvey annesinin katı kuralları ile yaşayan genç kızın yeni dünyası, bu vakte kadar yaşamaya alışkın olduğundan büsbütün farklıdır. Ona bu dünyanın kapılarını açan, farklı bir dünyayı keşfetmesini sağlayan ise yedi yabancıdır.

Ne Olur Gitme

Ne Olur Gitme, kirli geçmişini gerisinde bırakmaya çalışan bir adamın öyküsünü mevzu ediyor. 60’lı yaşlardaki Kudret, eski bir kiralık katildir. Artık bu kirli dünyayı gerisinde bırakmaya karar veren Kudret, mesleğini bırakıp yeni bir hayata başlamak için yaşadığı kenti terk eder. Sakin bir hayat sürmeye kararlı olan Kudret, küçük bir kasabaya yerleşerek, burada kendisine kolay lakin keyifli olabileceği bir dünya kurar.

O her ne kadar eski hayatının izlerini silmeye çalışsa da geçmişi peşini bırakmaz. Kudret, geçmişe ilişkin sırların, bağlantıların ortaya çıkmasıyla birlikte kendisini bir dizi olayın içinde bulur. Yönetmenliğini Yüksel Torun’ın üstlendiği sinemanın oyuncu kadrosunda Yusuf Atala, Eren Vurdem, Gaye Turgut Konutun, Ümit Acar, Yeşim Salkım yer alıyor.

İçerdekiler

İçerdekiler, darbe devrinde gözaltına alınıp sorgulanan bir öğretmenin kıssasını husus ediyor. Darbe devrinde iktidarın telaffuzuna karşı bildiri dağıtan bir öğretmen gözlatına alınır. Öğretmenin gözaltında tutulduğu müddette kimseyle görüşmesine müsaade verilmez.

Üstelik hakkında rastgele bir tutuklama kararı çıkmadan, siyasi şube başkomiseri tarafından 185 gün boyunca sorgulanır. Baskı altında sorgulanan ve büyük bir ruhsal savaşa maruz kalan öğretmen, karısı ile görüşme talihi yakaladığında kendisini değişik bir durumun içerisinde bulur.

Gün Batımı

Sunset, I. Dünya Savaşı öncesinde Macaristan’da yaşayan genç bir kızın, yaşadığı onca şeyin akabinde korkusuz bir bayana dönüşümünü husus ediyor. Irisz Leiter, ailesine ilişkin olan efsanevi şapka fabrikasında çalışmayı hayal eden genç bir bayandır.

Hayallerini gerçekleştirmek, kendi soyadını taşıyan dükkanda çalışmak için Budapeşte’ye gelen genç kız burada istemediği bir durumla karşı karşıya kalır. Şapka dükkanının yeni sahibi olan Oszkar Brill, geçmişte yaşanan olayların akabinde, genç kızın yanında çalışmasını istememektedir.

Oszkar tarafından geri gönderilen Irisz, kenti terk etmemeye kararlıdır. Kayıp geçmişine ilişkin gerçekleri öğrenmeye kararlı olan genç bayan, geçmişin sırrını ortaya çıkarabilecek tek kişi olan Kálmán Leiter’ın peşine düşer. Irisz, I. Dünya Savaşı’nın ortasındaki Budapeşte’nin karanlık sokaklarını Kalman’ı bulmak için adım adım dolaşan Irisz, bu süreçte ayarları yere basan korkusuz bir bayana dönüşür.

Başa dön tuşu