2019’un ilk yarısında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı!

2019 yılı içerisinde akıllı telefon pazarına onlarca yeni model eşlik etti. Birtakım modeller çok yüksek satış sayılarına ulaşırken kimileri ise tutulmadı. IHS Markit’in araştırmasına nazaran 2019 yılının en çok satan akıllı telefon modellerini gelin birlikte inceleyelim.

2019’un birinci yarısında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı!

Birçoğumuzun hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıl Apple için hayal kırıklığı olmuştu. Bu da yetmezmiş üzere ABD ve Çin ortasında yapılan ticaret savaşları başlamış ve bu durumun Apple için daha da berbat bir hal alacağına dair söylentilerin dolaşmaya başlamasına neden olmuştu.

Ancak IHS Markit’in düzenlediği araştırmaya nazaran durum hiç de söylendiği üzere değil, hatta aksine iPhone XR yılın birinci iki çeyreğinde de en çok satılan akıllı telefon olma başarısına imza atmış. Bu da yetmezmiş gibi  telefon satışlardaki en yakın rakibinin satış sayılarını neredeyse ikiye katlamayı başarmış.

Açıklamaya nazaran iPhone XR, 2019’un birinci yarısında 26,9 milyon adet sevk edilmiş. Sevk sayılarının satış sayıları ile birebir olmamak ile birlikte, sevk sayılarının satış sayıları ile genelde birbirine yakın olduğunu ayrıyeten belirtelim. İkinci sırada ise 13,4 milyon ile Samsung Galaxy A10, üçüncü sırada ise 12 milyon ile Samsung Galaxy A50 yer alıyor.

Diğer modellerin de bulunduğu tam sıralı listeye aşağıda göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu