22 Kasım haftası vizyona giren filmler!

Doktor Uyku
Film, The Shining sinemasının devamı niteliğinde… Genç Dan Torrence, kendisiyle emsal güçlere sahip genç bir kız ile tanışır. Torrence tanışmış olduğu bu kızı, ölümsüz olmak için çocukları avlayan, The True Knot ismindeki makûs bir varlıktan müdafaaya çalışacaktır.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu
Film, Tüm vakitlerin en düzgün haltercisi olarak gösterilen efsane halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını bahis alıyor. Sinemanın vizyona girdiği tarihin, Naim Süleymanoğlu’nun vefat yıldönümü olduğunun bilgisini ayrıyeten paylaşalım.

Üzgünüz Size Ulaşamadık
Ken Loach’ın direktörlüğündeki bu sinema tipinin drama olduğunu belirtelim. Sinemanın içeriği Paul Laverty tarafından yazılmış ve Rebecca O’Brien tarafından üretilmiş. Sinema ayrıyeten 2019 Cannes Sinema Şenliği’nde Palme d’Or müsabakası için seçildi.

İstasyon
Film, kızının katillerinden intikam almaya çalışan bir annenin hayatına odaklanıyor. Genç bir bayan olan Hira, kızını bir doğum gününde kaybetmiştir. Yaşamış olduğu bu büyük acıdan sonra kendisini toparlamayan Hira, akıl hastanesine yatmak zorunda kalır. Hira kızının katillerini bulup intikam almaya kararlıdır. Katilleri bulmak için araştırmaya başlayan Hira, komiser Servet’ten yardım ister. Kızının doğum gününde izini bulduğu katilleri tek tek istasyona çağıran Hira, artık intikam almak için hazırdır.

Başa dön tuşu