24 Ocak haftası vizyona giren filmler!

Elveda

Film, büyükannelerinin hastalandığını öğrenen Çinli bir ailenin yaşadıklarını husus almaktadır. Bili, Amerika’da büyüyen bir genç kızdır. Bir gün babasından aldığı haber, genç kız için büyük bir yıkım olur. Bili’nin Çin’de yaşayan büyükannesi Nai Nai’ye dördüncü evre kanser teşhisi konmuştur. Aile, kendilerine büyük bir hüzün veren bu gerçeği, ninelerinden saklamaya karar. Son günlerini huzur ve memnunluk içinde geçirmesini isteyen aile üyeleri, bunun için Nai Nai’nin yanında toplanmaya karar verir. Bili, bu haberi ninesinin bilmesini gerektiğini düşünse de ailesinin isteğine karşı çıkmaz ve ninesi ile vedalaşmak için Çin’e gitmek için yola çıkar.

Feride

Film, moda devlerine baş tutan genç bir bayanın kıssasını husus almaktadır. Genç bir bayan olan Feride, yer altındaki bir dikim atölyesinde terzilik yapmaktadır. Çakma kahraman kıyafetleri diken Feride’nin hayatı, bir gün işvereni ile teze girmesi ile apayrı bir hal alır. İşvereni Çetin’e baş kaldıran ve bunun sonucu işvereni ile büyük bir teze giren Feride, kendisini bir anda moda devlerine baş tutan eğlenceli bir seyahatin içinde bulur.

Maceracı Yüzgeçler: Büyük Gösteri

Biba ile arkadaşları Çupa, Tuti, Babu, Taka Hamsi ve Alesta’nın İstanbul Boğazı’nın derinliklerinde hazırlamaya çalıştıkları büyük gösteriyi anlatan animasyonu Mithat Gökçe yönetiyor. Sinema, film, 7 başka macera ve 7 farklı dünyayı sinema perdesine taşıyor.

Mühr-ü Cin

Film, müzikal oyuncusu Rana’nın öyküsüne odaklanıyor. Yalnız başına yaşayan Rana, bir müddettir görüştüğü Eren isminde bir adama ilgi duymaya başlar. Eren ile münasebeti başladıktan sonra doğaüstü olaylar ile karşı karşıya gelen Rana, çaresiz bir biçimde günlük hayatına devam etmeye çalışır. Arkadaşları Rana’nın halüsinasyon gördüğünü düşünse de aslında Rana, kendisi ve arkadaşlarının içinde bulunduğu tehlikeli durumun farkına varmıştır. 

Başa dön tuşu