Algoritması, 31 Ocak 2023 için Bitcoin (BTC) fiyatını belirliyor!

Bitcoin ( BTC ), Kasım 2021’de belirlenen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 69.000 $’dan %70’in üzerinde düzeltme yaparak 2022’yi düşüşle bitiriyor. FTX borsasının çökmesi üzere olaylardan kaynaklanan serpintilerin yanı sıra makroekonomik faktörler.

Algoritması, 31 Ocak 2023 için Bitcoin (BTC) fiyatını belirliyor!

Bu nedenle, varlığın 2023’ün başındaki performansı, Bitcoin’in daima bir yatay ticaret modeli barındırmaya devam ettiğini düşünen yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Buna paralel olarak, dijital varlık izleme web sitesi PricePrediction’daki makine tahsili algoritmaları, Bitcoin’in 31 Ocak 2023’te 15.532 dolardan ticaret yapmak için muhtemelen daha fazla düzeltmeye tabi tutulacağını öngörüyor. Fiyat varsayımı, Bitcoin’in yayınlanma sırasındaki fiyatından yaklaşık %7’lik bir düşüşü temsil ediyor.

30 günlük varsayıma nazaran, Bitcoin muhtemelen 2023’ün birinci ayında dengeli bir paha düşüşü yaşayacak. Lakin araç, Bitcoin’in 2023’ün birinci gününde potansiyel olarak 16.407 dolardan süreç görebileceğini öngörüyor.

Bitcoin 30 günlük fiyat kestirim tablosu. Kaynak: Fiyat Tahminleri

Özellikle iddia, Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), izafî güç endeksi (RSI) ve başkaları üzere farklı teknik göstergeleri dikkate alır.

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde, Bitcoin’in fiyatı hala konsolide oluyordu ve son 24 saat içinde yaklaşık %0,50’lik küçük yararlarla 16.565 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte varlık yaklaşık %1,7 oranında düzeltme yaptı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketi, hem boğaların hem de ayıların her iki istikamette de kuvvetli bir hareket gerçekleştiremediğini vurguladı. Son fiyat hareketi hakkında yorum yapan Kitco News analisti Jim Wycoff, tüccarların Bitcoin fiyatında bir kıvılcım beklediğini belirtti.

“Tüccarlar, tatil devrinin daha sakin geçtiği bu devirde fiyat hareketini ateşleyecek bir kıvılcım bekliyor. Ne boğaların ne de ayıların kısa vadeli bir teknik avantajı yok, bu da önümüzdeki günlerde daha dar aralıklı, yatay ticarete işaret ediyor. Yeni yıl başlarken daha etkin ticarete bakın” dedi.

2023’te Bitcoin’i neler bekliyor?

Çalkantılı bir 2022’nin akabinde, kripto para ünitesi bölümü oyuncuları, Bitcoin’in yeni yıldaki görünümü hakkında çeşitli görüşler sundu. Finbold tarafından bildirildiği üzere, bir kripto vergi yazılımı olan CoinLedger’ın CEO’su David Kemmerer, Bitcoin’in 2023’ün birinci yarısında FTX çöküşünün serpintisinin daha da yayılmasını bekleyerek muhtemelen daha fazla düzeltme yapacağına inanıyor.

BitcoinMiningSoftware.com’u çalıştıran bir kripto madencisi olan Stefan Ristic, Bitcoin’in 2023’ün bunalımlı geçeceğini öne sürdü. Lakin, 2024’te yaklaşan halving olayının 2025’teki bir boğa koşusu için kritik bir katalizör olacağına dikkat çekti.

İlginç bir biçimde, strateji hizmetleri platformu XOR’un CEO’su Aurelien Ohayon, Bitcoin’in 2023’te bir boğa koşusu geçirebileceğini öne sürdü . Tahlilinde, birinci kripto para tarihî olarak dört yıl sonra bir boğa koşusu yaşadı ve ayı piyasası çoklukla yaklaşık bir yıl sürüyor.

Saygın kripto analisti Vince Prince’e nazaran Bitcoin, ‘Mutlu Noeller Döngüsü’nü takip ederse 2026’ya kadar potansiyel olarak 1,8 milyon dolara ulaşabilir . Döngüye nazaran, Bitcoin son üç yıldır Noel’de tarihi tepelere ulaştı ve ayı piyasasına karşın bu eğilim 2022’de tekrarlandı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu