Amazon, kendi havalimanını inşa ediyor!

ABD’li e-ticaret devi Amazon, kendi havalanını inşa etmek için kolları sıvadı. 1 trilyon dolara dayanan bedeliyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un direksiyonuna geçtiği iş makinesiyle ‘start’ verilen havaalanı için 2 bin kişi işe alınacak ve 1.5 milyar dolar yatırım yapılacak.

Amazon, kendi havalimanını inşa ediyor!

ABD’nin Kentucky eyaletindeki Cincinati kentine inşa edilecek olan havalimanının temel atma merasimine katılan Amazon CEO’su Jeff Bezos, 1.5 milyar dolara mal olması beklenen havalanının inşaati için ‘start’ı da kendi elleriyle verdi. İş makinesinin direksiyonuna geçip, sembolik olarak inşaat çalışmalarını başlatan Bezos, “Bunu sürmenin eğlenceli olduğunu kestirim ediyorsanız, haklısınız!” açıklamasında bulundu.

Gerçekleştirdiği bu sembolik temel atma merasimini Twitter üzerinden de paylaşan Bezos, “Paketlerinizi daha süratli alabilmeniz için yeni hava merkezimize 1.5 milyar dolar yatırım yapıyoruz. 3 milyon metrekare büyüklüğünde olacak ve 2 bin şahsa iş yaratacak.” sözlerine yer verdi.

We’re investing $1.5 billion in our new air hub to get you your packages faster. Three million square feet, and it’s going to create 2,000 jobs. And if you’re guessing that driving a front loader was fun, you’re right! #amazon#primepic.twitter.com/Cud4orKrC4

— Jeff Bezos (@JeffBezos) 14 Mayıs 2019

Jeff Bezos araziyi 50 yıllığına kiralamıştı

150 milyar doları aşan şahsî servetiyle dünyanın en güçlü şahsı olan Jeff Bezos, “Müşterilerimize daha süratli paketler sunmamızı sağlayacak olan bu hub, Amazon Prime’da teslim müddetlerini iki günden bir güne indirecek” açıklamasında bulundu. E-ticaretteki maliyetlerini azaltmak için teslimat müddetlerini hızlandırmaya odaklanan Amazon, 2017 yılında Cincinnati (Northern Kentucky) Milletlerarası Havaalanı’ndan 900 dönümlük mülk için 50 yıllık bir kira kontratını yapmıştı.

Başa dön tuşu