Android 14’ten neler beklenebilir?

Android 13 hızla yayılıyor ve artık dikkatimiz bir sonraki en güzel şeye kayıyor: Android 14. Google’ın bir sonraki işletim sistemi güncellemesinin 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. “U” harfi seçildi ve Android 14 ne vakit indirilebilir olacak?  İşte Android 14 hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar:

Google açıkladı: Android 14 ne vakit çıkacak?

Bazı şirketler amiral gemisi telefonlarının birçoklarını esasen güncelledi – bir Xiaomi aygıtınız yoksa – ve hatta kimileri giriş düzeyi aygıtlarını güncellemeye başladı. 2023’te daha da süratli güncellemeler için şimdiden vaatler var. Bunu akılda tutarak, Android 14’ten ne bekleyeceğimizi görelim.

Android 14: Yeni Google OS ne vakit gelecek?

Android sürümleri bu noktada hayli öngörülebilir bir program izliyor ve uygulama geliştiricilerin ve aygıt üreticilerinin, çoklukla yılın üçüncü çeyreği civarında gerçekleşen yeni sürüme hazırlanmalarına yardımcı olmak için ortaya konan belli kademeler var.

İlk resmi duyuru, sistem için hala geliştirilmekte olan özellikleri sergileyen birinci Geliştirici Önizlemesi’nin (DP) yayınlanmasıyla gerçekleşir. Bir sonraki dönüm noktası, çoklukla, şirketin geliştiriciler için klâsik olarak Mayıs ayında düzenlediği, birinci beta sürümünün duyurulduğu Google I/O aktifliği sırasında gerçekleşecek.

Android 14: Yeni özellikler

Android 14’ün beta testine hâlâ birkaç ay olsa da, birtakım özellikler şimdiden geliştirme evresinde. Ve işletim sisteminin açık kaynak geliştirmesi, kararlı sürümden ne bekleyeceğimiz hakkında şimdi net bir bilgi yok.

Android 14: Beklenen cihazlar

Genellikle her yeni Android sürümünde olduğu üzere, yeni sürümü birinci alan Google’ın Pixel serisi olacaktır. Android’in sürümleri ekseriyetle yeni bir Pixel jenerasyon çizgisiyle zamanlanır, bu nedenle sistemle birlikte piyasaya sürülen birinci telefonun bir “Pixel 8” akıllı telefon olması bekleniyor.

Güncellemenin, Pixel 5 ve daha yenisinden öbür Google akıllı telefonları için birebir gün içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu