Apple, 2020’de iki milyarıncı iPhone’unu satacak!

13 yıl evvel piyasaya sürülen iPhone, geçe vakit içinde Apple‘ın en kıymetli eseri haline geldi ve gelirinin büyük çoğunluğunu oluşturdu. Şirket 2020 yılında, bugüne kadarki iPhone satış sayısının iki milyara ulaşmış olmasını hedefliyor.

Apple, 2020’de iki milyar iPhone satmayı planlıyor!

Apple, ilk iPhone modelini 29 Haziran 2007 yılında satışa sundu ve bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan iPhone modellerinin toplam sayısı 20’yi buldu. Apple 2007 yılında ilk iPhone‘u satışa sunduğundan bu yana, toplamda iki milyar iPhone satış sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Öngrülere nazaran ise; firmanın 2020 yılı içerisinde 195 milyon iPhone satarak iki milyar sayısına yaklaşması bekleniyor. Fakat sekiz farklı pazar analisti ise, ABD merkezli şirketin bu yıl iki milyar satış rakamına ulaşacağından epey emin. 

Geçtiğimiz ay geride bıraktığımız 2019 yılında, o tarihe kadar toplamda 186 milyon adet iPhone satıldığını göz önünde bulundurursak, firmanın bu sene iPhone satışlarının 195 milyon adete ulaşma ihtimalinin çok da tutarsız olmadığını söyleyebiliriz. Öteki yandan Oppo, Xiaomi üzere güçlü rakiplerinin de süratli bir halde pazar hissesindeki oranını artırdığını düşünürsek, iPhone  tarafında işler beklendiği üzere olmayabilir de.

Başa dön tuşu