Apple, Instagram takip uygulamasını mağazasından kaldırdı!

Apple, Instagram’ın kısa mühlet evvel geliştiricilerine ihtarname gönderdiği, Instagram takipçi ve beğeni denetimi sağlayan üçüncü taraf uygulaması Like Patrol uygulamasını Apple Store’dan kaldırdı.

Apple, Instagram takip uygulamasını mağazasından kaldırdı!

Geçtiğimiz ay “Takip” sekmesini tüm uygulamalarından kaldıran Instagram, bunu insanların kendi paylaşımlarına odaklanması için yaptığını belirtmişti. Sosyal paylaşım sitesi, öbür yandan üçüncü taraf uygulamaların “Takip” sekmesini kopyalamasını engellemek için çalışmaya devam ediyordu. Like Patrol ise bu uygulamalardan en bilinenleri ortasında.

Zira kısa müddet evvel Instagram’ın, Like Patrol’ün geliştiricilerine ihtarname göndermesi ile bu uygulamanın ismi gündeme gelmişti.

Şirket, takip ettiğiniz şahısların hangi gönderilere beğeni ve yorum bıraktığını ya da kimleri takip ettiğini görebilmenize ve daha birçok bilgiye ulaşmanıza imkan sunan bu uygulamaların kapatılmasına karşı atmış olduğu adımlar meyvesini vermeye başlamış görünüyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde uygulamayı App Store’dan büsbütün çıkardı.

Bu gelişmenin akabinde mevzuya ait CNET’e konuşan Like Patrol’un geliştiricisi Sergio Luis Quintero“Uygulamamızın Apple siyasetlerini ihlal etmediğine inanıyoruz, önümüzdeki günlerde bu karara itiraz etmeyi planlıyoruz. Uygulamamız rastgele bir politikayı ihlal etseydi, Instagram da 2011’den 2019’a kadar birebir siyasetleri ihlal ederdi” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu