Apple kendi kendini tamir eden ekranlar geliştirecek

Apple’ın ötesinde, daha fazla üretici katlanabilir aygıtlara büyük yatırımlar yapmaya başlıyor. Yeni sızıntılara nazaran şirket kendi kendini tamir eden ekranlar üretebilir!

Son raporlar, şirketin birinci katlanabilir aygıtının yakın vakitte hazır olmayacağını ima ediyor. Bununla birlikte Apple’ın katlanabilir iPhone’nunde kendi kendini düzgünleştiren bir ekranla kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyor. Keza tezler doğruysa şirketin katlanabilir modelini tanıtmasındaki gecikme olağan karşılanabilir.

Patently Apple tarafından, Apple’ın yıllardır geliştirmiş olabileceği kendi kendini güzelleştiren bir ekranı ortaya çıkaran yeni bir patent başvurusu tespit edildi. Patent, yakında çıkacak olan iPhone Fold’da kullanılacağı manasına gelmese de, tartışılan teknoloji, katlanabilirlerin nasıl iyileştirilebileceğine dair farklı bir yaklaşım sunuyor.

Katlanabilir iPhone ve iPad’in kendini onaran ekranları olabilir

Apple

Açıklamaya ve grafik gösterime bağlı olarak Apple, üstte ikinci bir katmanla zenginleştirilmiş bir örtü katmanı kullanabilir. Kelam konusu olan ikinci katman, ortam ısısı yahut ışığı uygulandığında üzerindeki eziklerin ve çiziklerin iyileştirilebileceği kendi kendini uygunlaştıran katmandır. Güzelleşme, katlanabilir aygıtı şarj ederken mevcut olan elektrik akımı üzere öteki faktörler tarafından da başlatılabilir.

Ek olarak, mekanik menteşenin bitişik olarak konumlandırıldığı esnek bir bölgeden bahseder. Bu alanda, şeffaf dielektrik gereçlerden oluşan üçüncü bir katman tanıtılmaktadır. Bu gereçler daha sonra kendi kendini düzgünleştiren tabakanın muhtaçlık duyduğu ısıyı yahut elektriği uyarmaya yardımcı olabilir.

Apple, katlanmayan aygıtlarda da tıpkı yaklaşımı kullanabilir. Lakin günümüzün katlanabilir aygıtlarının eşlik ettiği zayıf yapı nedeniyle, kendi kendini düzgünleştirme, katlanır form faktörlerinde daha uygun olacaktır. Bu çığır açan teknolojiyi Apple’ın 2025’te piyasaya sürüleceği söylenen birinci katlama aygıtında görüp göremeyeceğimizi söylemek için şimdi çok erken. Sizce bu vakit çizelgesi Cupertino şirketi için şimdiden çok mu geç olacak?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu