Apple Music kullanıcılarına kareoke deneyimi sunacak

Apple, müzik servisi Apple Music’e kullanıcıların seveceği özellikler eklediğini duyurdu. “Apple Music Sing” isimli yeni bir özellik, size karaoke tecrübesi yaşatmak için müziklerin sesini ayarlacak. Bilhassa yayımlandığında uygulama içerisinde düet yapmak bile mümkün olacak.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcılarının yıllık özetini içeren “Tekrarlar”ı yayınlayan Apple Music’e yepisyeni bir özellik geleceği duyurulmuştu. Apple’ın resmi web sitesinde yapılan bir duyuru, “Apple Music Sing” isimli özelliğin kullanıcıların istediği yeniliği getireceğini söyledi. Apple’a nazaran Apple Music Sing, müzik kelamlarını farklı biçimlerde görüntüleyerek kullanıcılara uygulamada farklı karaoke gibisi tecrübeler sunuyor.

Apple Music’in yenni güncellemesiyle art vokal yahut düet oluşturabilirsiniz

Apple Music Sing’i biraz daha açıklamak gerekirse bu yeni özellik, ekranda müzik kelamlarını görüntülemekten daha fazlasını yapacak. Apple’ın açıklamasına nazaran kullanıcıların müziklerin ses düzeyini de denetim edebilmesi gerekiyor. Böylelikle müzikçiyle birlikte müzik söylemek yerine sesi alçaltmak mümkün hale gelecek.

Bunun dışında uygulama, dans edebileceğiniz ritimlere gerçek vakitli animasyonlu kelamlar de içeriyor. Ayrıyeten müzikte birebir anda söylenebilecek kısımları ana ilahiden başka göstererek kullanıcıyı takip edebilirsiniz. Bu, kullanıcının art vokalleri çalmasını sağlar. “Düet Görünümü” ekranı böler ve birden çok müzikçinin yer aldığı bir müzikte bir sanatkarla düet yapmanıza imkan tanır.

Apple Music Lider Yardımcısı Oliver Schusser de yeni özelliklerin çok eğlenceli olduğunu ve kullanıcıların keyifle kullanacağını söylemek için şu açıklamayı kullandı;

“Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların en sevdikleri müzikleri takip etmeyi sevdiklerini biliyoruz. Bu yüzden müzikle etkileşimimizi müzik söyleyerek geliştirmek istedik. Hakikaten eğlenceli. Müşterilerimiz buna bayılacak.”

Apple Music Sing’in, yeni tecrübe için optimize edilmiş ve dünyanın her yerinden insanların söyleyebileceği müzikleri içeren 50’den fazla çalma listesinden oluşan bir paketle bu ayın sonlarında piyasaya çıkacağını belirtmek gerekir. Bu, platformdaki tüm müziklerin bu bilhassa kullanılamayacağını gösteriyor. Apple’ın özellik yelpazesini gelecekte genişletip genişletmeyeceğini göreceğiz.

Peki siz şirketin Apple Music uygulaması için getirdiği yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik kullanıcı tecrübesini nasıl etkileyecek? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu