Apple’ın iOS 17 hakkındaki planları

Teknoloji devi Apple’ın yaklaşmakta olan büyük güncellemesi iOS 17’nin, mühendislerinin yaklaşmakta olan artırılmış gerçeklik (AR) karma gerçeklik başlığına daha fazla odaklandığından, rastgele bir büyük değişiklik getirmeyeceği bildiriliyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran, kod ismi ‘Dawn’ olan iOS 17 ve kod ismi ‘Sunburst’ olan macOS 14, muhtemelen “başlangıçta planlanandan daha az büyük değişikliğe” sahip olacak zira iPhone üreticisi yaklaşan kulaklık için xrOS’a daha fazla odaklanıyor.

Mark Gurman ayrıyeten teknoloji devinin 2023 için iPad, AirPods, Apple TV yahut Apple Watch eser kümeleri için büyük güncellemeler planlamadığını söyledi.

Ayrıca, bu yıl AirPods serisinde, AirPods Max’in yeni bir versiyonunun piyasaya sürülme mümkünlüğünü ortadan kaldırabilecek “kayda değer” rastgele bir uygunlaştırma olmayacağını söyledi.

Apple İOS 16.2 ile 2022’yi bitirecek

Apple Watch hakkındaki söylemler

Apple Watch hakkında konuşan Mark Gurman, Apple Watch modellerinde yapılacak kimi küçük performans iyileştirmeleri dışında bu yıl büyük donanımsal değişiklikler beklemediğini söyledi.

Bu ortada, geçen hafta analist Ming-Chi Kuo, iPhone üreticisinin yaklaşmakta olan MR kulaklıklarının toplu sevkiyatının bu yıl 2. çeyreğin yahut 3. çeyreğin sonuna erteleneceğini söyledi.

Kuo’ya nazaran gecikmenin nedeni, “mekanik bileşen düşürme testi ve yazılım geliştirme araçlarının kullanılabilirliği ile ilgili sıkıntılar nedeniyle” kulaklıkların geliştirilmesinin programın gerisinde kalmasıydı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu