Bitcoin 16.000 doların altına düşer mi?

Bitcoin ( BTC ) boğaları, haftanın başlarında iki yılın en düşük seviyesine düştükten sonra ilk kripto para biriminin fiyatını dengelemeyi başardı. Kısa vadeli toparlanmaya rağmen, piyasanın FTX kripto borsasının çöküşünden henüz tam olarak kurtulamadığı düşünülürse, Bitcoin hala daha fazla düzeltme tehdidiyle karşı karşıya.

Bitcoin 16.000 doların altına düşer mi?

Bu satırda 25 Kasım’da Kitco News analisti Jim Wyckoff, Bitcoin ayılarının hala teknik bir avantaja sahip olduğunu belirtmişti . Ancak, boğaların Bitcoin’in dip yapması için daha fazlasını yapması gerektiğini belirtti.

“Pazartesi günü fiyatlar iki yılın en düşük seviyesine düşerken, boğalar o zamandan beri fiyatları sabitledi. BC ayıları hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, bu haftanın çoğunda yatay fiyat hareketi boğaları biraz destekliyor. Boğaların, piyasanın dibinin yerinde olduğunu önermek için sağlam bir güç göstermesi gerekecek” dedi.

Bitcoin mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut durumda Bitcoin, son 24 saatte %1’den az artış kaydederek 16.481 dolardan işlem görüyor. Mevcut değerinde, Bitcoin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %75 düştü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Diğer yerlerde, Bitcoin teknik analizine düşüş duyguları hakimdir ve özet 14’te bir ‘satış’a giderken, hareketli ortalamalar ‘güçlü bir satış’ içindir. Diğer yerlerde, osilatörler, TradingView’den alınan günlük göstergelerde dokuzda “nötr” durumda.

Aynı zamanda, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, 25 Kasım’da attığı bir tweet’te, Bitcoin’in şu anda seviyeler arasında olduğunu ve varlığın potansiyel olarak 18.000 $ seviyesini geçebileceğini belirtti.

“Seviyeler arasında Bitcoin. Açıkça 16.250-16.450 doların üzerinde kalmak istiyor. Açıkça 16.800-17.000 doları kırmak istiyorum. Bu olursa, 18.400 dolara giden yol açık” dedi.

Bitcoin fiyat tablosu. SourceTradingVie

Bitcoin’in olası dip noktası

Piyasanın olası bir Bitcoin fiyatı dip noktası aramasıyla dikkat çekici bir şekilde, varlığın son fiyat hareketinin dip ile sonuçlanan 2015 trendini taklit ettiği belirtildi. Gerçekten de gidişat tekrarlanırsa, bu bir fiyat yükselişinin yakın olabileceğine dair ipucu verebilir.

FTX krizinin neden olduğu düzeltmeden muzdarip olmanın yanı sıra, Bitcoin’in hızla yükselen enflasyon ve faiz oranı artışlarının yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerden etkilendiğini belirtmekte fayda var.

Gerçekten de, Bitcoin, Federal Rezerv’in agresif faiz oranı artışlarından olası bir yavaşlamanın ima edilmesinin ardından 16.500 $ seviyesinde konsolide oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu