Bitcoin yükseliş rallisinin ikinci bölümünü izlemek için yeni fiyat sinyali

Bitcoin ( BTC ) için yükseliş çizgisi azalmaya başlarken ve fiyat yatay bir modele girerken, kripto tüccarları ve yatırımcılar piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesi için rallinin bir sonraki uzantısının ne vakit gerçekleşebileceğini gösteren işaretlere bakıyorlar.

Bitcoin yükseliş rallisinin ikinci kısmını izlemek için yeni fiyat sinyali

Grafik modellerine bakıldığında, kripto tahlil grubu TradingShot’ın 20 Ocak’ta TradingView platformunu kullanarak yaptığı müşahedeler de dahil olmak üzere, analistlerin Bitcoin’in yakın gelecekteki fiyatı hakkında makul varsayımlar yapmasına müsaade veren, öne çıkan belli sinyaller var.

Analistler birinci olarak, Kasım ayındaki FTX patlamasından bu yana oluşmaya başlayan ve amacıyla dengeli olan Adem ve Havva (A&E) formasyonunun ( çabucak hemen birebir fiyata ikiz diplerle yükselen çift taban formasyonu ) uygulanmasına dikkat çekti.

“Gördüğünüz üzere Çarşamba günkü tepe, sırf 5 Kasım doruğu tarafından oluşturulan 21.500$ direncinin bir sonucu değildi, birebir vakitte 14 Aralık doruğundan %+18.00’lik bir yükselişi tamamladı”

Analize nazaran, Bitcoin şu anda yatay süreç görüyor ve 6 Ocak’tan bu yana birinci kere 50 bilgi noktasında (4H MA50) dört saatlik hareketli ortalamayı test etmek için hareket ediyor.

Bitcoin fiyat hareketi tahlili. Kaynak: TradingShot/TradingView

Bakılacak şey?

Bu hareketler temelinde, “ya ​​bu düzeltmeye ya da rallinin uzamasına yol açacak” teyitler ya da daha doğrusu hareketli ortalama yakınsama sapma ( MACD ) ve izafî güç endeksi ( RSI ) göstergeleri aranabilir.

“Öncelikle, 4H MACD’ye bir göz atın. Bir yükseliş çaprazı, rallinin 2. çeşidine girmek için bir sinyal olacaktır. 4H RSI, takviye olarak net bir yüksek taban trend çizgisine sahiptir ve daha düşük bir yüksek trend çizgisi onu oraya yönlendirmektedir. Daha evvelki düşük tepelerin üzerine bir kırılma, tekrar bir satın alma sinyali olacaktır.”

Bir hatırlatma olarak, MACD çizgisi tüccarlar için bir giriş noktası yahut satın alma fırsatı sunan sinyal çizgisinin üzerinden geçtiğinde bir yükseliş geçişi gerçekleşirken, MACD çizgisi bir satış fırsatı yahut bir satış fırsatı gösteren sinyal çizgisinin altından geçtiğinde meydana gelen düşüş geçişi gerçekleşir.

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, son 24 saatte %1,79 artışla ve geçen haftaya nazaran %11,83 artarak 25,14’lük kümülatif yararlara ek olarak, baskı sırasında 21.104 $’dan el değiştiriyordu.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu ortada CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, BTC’nin Ocak ayı sonu için düşüş eğilimi gösteriyor ve şu anda 31 Ocak’ta ortalama fiyatın 19.390 dolardan süreç göreceğini varsayım ediyor, bu da mevcut fiyatından %8.09’luk bir düşüşü temsil ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu