BKM’den Rekabet Kurulu kararı açıklaması

Dün akşam saatlerinde Rekabet Kurulu‘nun aldığı BKM Express hizmetinin sonlandırılması kararı gündeme bomba üzere düşmüştü. Mevzuyla ilgili bir açıklama da Bankalararası Kart Merkezi BKM‘den geldi.

BKM’den Rekabet Heyeti açıklaması

BKM’nin internet sayfasında yapılan açıklamada aşağıdaki sözlere yer verildi:

Ülkemize kıymet katmak üzere yedi yıl evvel bölümün önde gelen e-ticaret siteleri ve kart çıkaran kuruluşları ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express, dünyada örnek gösterilen inançlı, süratli ve kolay ödeme tahlilleri sunmaktadır. Ülkemizdeki e-ticaret bölümünün inançlı bir formda büyümesi hedeflenerek başlatılan çalışma ve yatırımlar sonucunda bugün tüm perakende dalında memleketler arası örneklerden daha üstün bir dijital cüzdan haline gelmiştir.

Bütün bu çalışmalar ülkemiz menfaatleri gözetilerek yasa ve düzenlemelere tümüyle uyumlu bir formda yürütülmekte, düzenleyici kurumlarla her vakit tam bir ahenk içinde faaliyet gösterilmektedir.

Rekabet Kurulu’nun BKM Express hizmetinin sonlandırılması istikametindeki kararının münasebetleri şimdi kamuoyuna açıklanmamıştır.

Açıklanacak gerekçeli kararda belirtilecek asıllarla uyumlu bir halde; teknolojisi, markası ve yatırımı ile külliyen yerli ve ulusal kaynaklarla geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express’in ülke amaçları doğrultusunda ödeme altyapımızın bağımsızlığı için hizmet vermeye devam etmesini amaçlamaktayız.

BKM Express ile verdiğimiz tüm hizmetler kesintisiz ve tam olarak sunulmaya devam edilmektedir. Kullanıcılarımızı, üyelerimizi, iş yerlerimizi ve tüm kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

Bankalararası Kart Merkezi

22 Haziran 2019

Görünen o ki yapılan açıklamaya nazaran BKM de kararın münasebeti konusunda bir fikir sahibi değil ve münasebetlerin açıklanmasını bekleyecek. Önümüzdeki günlerde yeni açıklamalarla mevzunun netleşeceğini düşünüyoruz.

Başa dön tuşu