Bloober Team yeni bir korku oyunu üzerinde çalışıyor

Silent Hill 2 Remake’in imalcileri Bloober Team, bugün Kerbal Space Program ve Outer Wilds üretimcileri Private Division için yeni bir kaygı oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Konami alt stüdyosu Team Silent tarafından PlayStation için yayınlanan 31 Ocak 1999’u gösteren bir takvimle Silent Hill, endişe oyunu sanayisini kimsenin beklemediği formda yönlendirdi. Akabinde, 2001’de serinin devamı yayınlandı ve Silent Hill o vakitler dünya çapında konuşulan tek kaygı oyunu oldu. Serideki öteki oyun ve sinemalar ikinci oyunun gölgesinde kalırken, Silent Hill birçok oyunseverin favori dehşet oyunu serisi haline geldi.

Konami’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı bu açıklama dalda dolaşan onlarca iddiayı doğrulayarak Silent Hill 2’nin yine çekileceğini, üç yeni oyun ve bir dizi ve sinema üzerinde çalışıldığını doğrulamıştı. Silent Hill 2 Remake’in ardındaki takımın Layers of Fear, Observer ve Medium üzere oyunların unutulmazlarından Bloober Team olduğu açıklandı.

Bloober Team, Silent Hill 2 Remake dışında öbür bir oyun üzerinde çalışıyor

Bugün Bloober Team takımı, Silent Hill 2 Remake’in yanı sıra şimdi duyurulmamış öteki bir dehşet oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Grup, Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two’nun yan kuruluşlarından biri olan Private Division için hazırladığı oyunun şimdi geliştirme kademesinde olduğunu söyleyerek oyunla ilgili birtakım bilgiler paylaştı.

Bloober’ın menajeri Piotr Babieno, oyunun hayatta kalma-korku cinsinde olacağını, başka Private Division çalışmalarına da uyarlanacağından emin olduğunu ve pirinç tarlası kaygı oyunlarını seven oyuncuların ilgisini çekeceğini söyledi. Private Division, Kerbal Space Program ile ünlenen ve Outer Worlds’ün önde gelen global şirketleri ortasında isminden kelam ettiren bir stüdyodur. Babieno, oyunun Silent Hill 2 Remake’in akabinde çıkacağını duyurdu. Bu ortada kimi analistler, oyunla ilgili birinci bilgilerin 2023’ün sonlarında geleceğini, oyunun 2025’te çıkacağını sav ediyor.

Kaynak: İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu