BTC 17.000 doları geri kazanabilir mi?

Kripto piyasasında hâlâ hüküm süren bir belirsizlik olsa da, Bitcoin ( BTC ) boğaları, ilk dijital varlığı iki yılın en düşük seviyesinden 16.000 $ seviyesini yeniden kazanmak için itti. Ralli, genel piyasanın küçük iyileşmeler kaydetmesi ve sektörün hala dip fiyattan uzak görünmesiyle ortaya çıktı.

BTC 17.000 doları geri kazanabilir mi?

Bitcoin’in rallisinin ardından 23 Kasım’da Kitco News analisti Jim Wyckoff, son kısa vadeli yükseliş eğiliminin Bitcoin pazarlık avcılığının bir parçası olduğunu ve ayıların teknik avantajı koruduğunu belirtti.

“Bitcoin-ABD doları fiyatları, Pazartesi günü fiyatların iki yılın en düşük seviyesine düşmesinin ardından Çarşamba günü ABD ticaretinin erken saatlerinde yükseldi. Wyckoff, BC ayılarının hala firmanın genel olarak kısa vadeli teknik avantajına sahip olduğunu, bunun da fiyatlar için en az direnç yolunun yakın vadede yanlara doğru düşeceği anlamına geldiğini söyledi.

Bitcoin 4 aylık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin delme analizi

Bitcoin, 22 Kasım’da 15.600 dolardan işlem görerek iki yılın en düşük seviyesine geriledi, ancak tüccarlar kenardan çıktıktan sonra alıcıların etkinliği varlığı artırdı. Yayınlandığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %1 artışla 16.434 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

17.000 Dolar pozisyonunu aşmak, Bitcoin’in son haftalarda kritik bir destek seviyesi görevi gören 18.000 Dolar pozisyonunu geri almasına izin verecektir. Bu satırda, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe 22 Kasım’da bir tweet’te 16.600 dolara ulaşmanın 18.000 dolara doğru ilerlemek için bir şans olduğunu öne sürdü .

“#Bitcoin için 16,6 bin dolardaki kritik direnç. Bu bozulursa, 18 bin dolara giden yol ve bir ton kısa pozisyon durur.”

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu