Cardano ticaret hacmi, 2 ayın en yüksek seviyesinde!

Cardano ( ADA ) 2023’e olumlu bir ivme ile girdi ve 2022’de geliştirme faaliyeti ile en âlâ kripto para ünitesi protokolünün muvaffakiyetini beraberinde getirdi.

Cardano ticaret hacmi, 2 ayın en yüksek seviyesinde!

30 Aralık’tan bu yana Cardano , bilhassa büyük ölçekli yatırımcılar ortasında olmak üzere daha fazla kripto taciri fiyat hareketiyle ilgilenmeye başladıkça, ağa 1 milyon ADA yahut daha fazla 28 yeni adres kaydolduğundan bu yana %30’un üzerinde arttı.

Davranış tahlili platformu şunları kaydetti:

“Ticaret hacmi, artan büyük balina süreçleri de dahil olmak üzere 2 ayın en yüksek düzeyine ulaştı.”

Cardano süreç hacmi. Kaynak: Santiment

Gerçekten de, 2023’ün başından bu yana 1 milyon yahut daha fazla ADA tutan 28 yeni köpekbalığı ve balina adresi oldu ve süreç sayısı artıyor.

Cardano fiyat analizi

9 Ocak’ta merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının artan satın alma baskısına şahit olmaya devam etmesi nedeniyle Cardano’ya yalnızca 24 saat içinde 1,5 milyar dolar akmıştı.

Mevcut durumda Cardano, gün için %3,24 düşüşle lakin geçen haftaya nazaran %24,59 artışla 0,317 $’dan el değiştiriyor ve toplam piyasa kıymeti 10,94 milyar $.

Cardano 7 günlük grafik. Kaynak: Finbold

0,30 dolarlık direnç düzeyini aşan konum, kritik 0,50 doları geri almak için hareket eden ADA’ya hakikat kritik bir çıpa vazifesi görebilir. Lakin Cardano, yatırımcıların kar elde etmeye başlaması durumunda hala belirsizlikle karşı karşıya.

ADA’nın genel olarak genel kripto pazarı ile uyumlu hareket ettiğini belirtmekte yarar var; bu nedenle, mevcut yükseliş trendi, piyasanın son devirdeki kısa vadeli kazanımlarına bağlanabilir. Örneğin, kripto izleme platformu PricePredictions’daki makine tahsili algoritmaları, Finbold tarafından 6 Ocak’ta alınan datalara nazaran, 31 Ocak 2023’te ADA fiyatının 0,2756 ABD doları olacağını varsayım etti.

ADA için yükseliş faktörleri

Platform akıllı mukavelelerde istikrarlı bir büyüme gördüğünden, ADA’nın ivmesi çeşitli nedenlere bağlanabilir ve ağ genişlemesi en kıymetlilerinden biridir. Örneğin, 8 Ocak prestijiyle toplam Plutus akıllı mukavelesi sayısı 4.803 oldu ve sırf Aralık ayında 780 akıllı mukavele eklendi.

Ayrıca, 2023’ün birinci çeyreğinde Cardano ağında iki stablecoin’in lansmanını görmesi bekleniyor : Birincisi, ABD doları tarafından desteklenen bir varlık olacak olan merkezi stablecoin USDA. İkincisi, Coti ile birlikte oluşturulan bir token olan, merakla beklenen stablecoin Djed’dir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu