CD Projekt bu kez The Witcher 3 şikayetleriyle gündemde

Witcher 3 geliştiricisi CD Projekt Red, oyunun uzun vakittir beklenen “yeni kuşak güncellemesinin” yüklenmesinin akabinde bugün birçok PC oyuncusunun karşılaştığı teknik meseleleri kabul eden bir bildiri yayınladı. İşte ayrıntılar:

CD Projekt, bu öğlenden sonra Twitter’da yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“PC oyuncularının, güncellemenin dün gece yayınlanmasından bu yana bildirdiği meselelerin farkındayız. Tüm raporları faal bir halde araştırıyoruz ve mümkün olan en kısa müddette makul sıkıntılar hakkında bir güncelleme sağlayacağız. Sabrınız için teşekkür ederiz!”

CD Projekt sözcüsü Marcin Momot ise şunları söyledi:

“Ekip PC oyuncularının bildirdiği problemleri düzeltmeye çalışırken, lütfen en son Nvidia şoförlerinin konseyi olduğundan emin olun, zira bu, yaşadığınız meselelerin kimilerine yardımcı olabilir. Tekrar, sabrınız için herkese teşekkürler!”

Kullanıcılar güncellemeyi bir “karmaşa” olarak damgaladılar ve optimizasyonunu eleştirdiler ve oyunun Steam sayfası bugün olumsuz incelemelerde ani bir artış gördü.

CD Projekt’e reaksiyon yağdı

Bir kullanıcı, “RTX 3080 burada. Işın izleme açıkken Novigrad’a gittim, çözünürlük ne olursa olsun muhtemelen 30 fps’nin altındaydım. Bu inanılmaz.” yorumunu yaptı.

Başka bir kişi de “Ücretsiz bir ‘otomatik’ indirilen yeni jenerasyon güncelleme istemedim yahut talep etmedim” diye yazdı.

“Hala gtx-1660ti ve 36 gb ram ile i7-4770 kullanıyorum. Oyun kusursuz çalışıyordu. Artık ortalık karıştı. Oyunum benden çalınmış üzere hissediyorum. Satın aldığım şey bu değildi. Bu isteğe bağlı bir DLC indirmesi olmalıydı.”

CD Projekt’in açıklaması, stüdyonun maksadı biraz kaçırdığını bildiğini gösteriyor. Ayrıyeten, pek çok izleyici, şirketin evvelki problemli lansmanı Cyberpunk 2077’nin anılarını geri getirdiğine dikkat çekti.

Digital Foundry şu anda hem PC hem de konsollar için The Witcher 3’ün yeni güncellemesini mercek altına alıyor

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu