Çığ sahnesi internetin gündemine oturdu!

Geçtiğimiz günlerde internette bir görüntü gündem oldu. Görüntüde yaklaşmakta olan bir çığ sırasında bir aile babasının ailesini hiç umursamadan kendi canını kurtarmaya çalıştığı görülüyordu.

Çığ sahnesi internetin gündemine oturdu!

Sosyal medyada baba yerden yere vuruldu lakin aslında buna hiç gerek yoktu zira görüntü 2014 üretimi kara güldürü sineması “Turist”tendi! İşin aslı kısa mühlet sonra ortaya çıktı ve sinema yıllardır elde edemediği popülerliği kolay bir yanlış anlaşılma sonucu birkaç günde elde etti. İşte o görüntü:

“Avalanche Dad” Leaves Family To DIE. FULL GÖRÜNTÜ: pic.twitter.com/LBCgGTBtmO

— MUBI (@mubi) 5 Haziran 2019

The Guitar Mongoloid ve Play üzere sinemalarla tanınan İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un dördüncü uzun metraj denemesi “Turist”, 2014 yılının en beğenilen yabancı sinemalarında biriydi.

En Âlâ Yabancı Sinema kolunda BAFTA ve Altın Küre’ye aday gösterilen sinemanın oyuncu kadrosunda Johannes Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren, Vincent Wettergren, Kristofer Hivju ve Fanni Metelius gibi isimler yer alıyor.

Komedi ve drama cinsindeki sinemanın konusu ise şöyle: Tomas, karısı Ebba ve çocukları Vera ile Harry kış tatili için bir haftalığına Fransız Alplerine giden İsveçli bir ailedir. Lüks bir otele yerleşen aile tatilin ikinci gününde, öğlen yemeği yedikleri esnada denetimli bir çığ hadisesiyle karşılaşırlar.

Karlar yemek yedikleri restoranın üzerine hakikat inerken Tomas anlık bir refleksle karısını ve çocuklarını arkasında bırakıp kaçmaya başlar. Olay sona erip her şey olağana döndükten sonra Tomas, Ebba’da yarattığı hayal kırıklığına şahit olur.

Evliliğinin güçlü bir dönemeçte olduğunu fark eden Tomas, aile hiyerarşisindeki yerini tekrar kazanmaya çalışırken trajikomik anlar yaşanacaktır.

Başa dön tuşu