Çin 6G için tarih verdi!

Kısa mühlet evvel 5G teknolojisini kullanılmaya başlayan Çin, bu alanda epeyce süratli ilerliyor. 6G‘nin araştırılması için akademisyenler ve özel bölümden uzmanlardan oluşan 37 kişilik ekip kurulduğu açıklayan Çin, 6G için şimdiden birinci adımı atmış durumda.

Çin 6G için tarih verdi!

5G teknolojisi ile telefonlarımız, saatlerimiz, konutlarımız ve arabalarımız, kopmayan, süratli bir temasa gereksinim duyuyor. Tüm bu aygıtların gereksinim duyduğu bant genişliğini sunmak için gerekli olan temas teknolojisini 5G tek başına sağlayabiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda 5G teknolojisini kullanmaya başlayan Çin, bu alanda suratını alamamış görünüyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine nazaran, çalışmalarına başlayan grup 6G’nin ülkede kullanıma gireceği tarihi 2030 olarak öngördüklerini açıkladı.

37 bireyden oluşan bu geniş takımın, 6G teknolojisinin planlanmasında, danışmanlığını yapmakta ve değerli problemlerde teklifler getirmekle ilgili sorumlu olduğunu belirtelim. 6G’nin gelmesi ile kullanıcılara, 5G’ye kıyasla yaklaşık 100 kat daha hızlı internet suratı sağlanması bekleniyor.

Başa dön tuşu