Çocuklar için faydalı 6 Youtube kanalı

Çocukların gerçek internet kullanımını teşvik etmek ve faydalı içeriklerle buluşmasını sağlamak ismine Çocuklar için yararlı 6 Youtube kanalı teklifimize göz atın.

Çocuklar için YouTube’da sakıncalı olabilecek pek çok farklı risk mevcut. YouTube’dan ayrılamayan çocuklar için daha yanlışsız kanallara yönlendirmek işe yarayabilir. İşte bilim, fizik, sanat üzere alanlara yönelmiş 6 farklı kanal önerisi.

İşte çocuklar için yararlı 6 Youtube kanalı

1- Basfi ile Deneysel Bilim

9 yaş üzerindeki çocuklara yönelik olan kanalda meskendeki kolay materyaller ile deney yapma imkanı tanıyor. Bilim ve deneylere ilgisi olan çocuklar izleyebilir.

2- Arka for Kids Hub

4 yaş ve üzerindeki çocuklara hitap eden Arka for Kids Hub, fotoğraf ve çizim marifetlerinin gelişmesini sağlıyor. Bilhassa fotoğraf yeteneği olan çocukların marifetlerinin geliştirilmesi ismine destekleyici.

3- Da Vinci Kids Türkiye

8 yaş üzerindeki çocukların yararlanabileceği kanalda özel deneyler ve bilgiler aktarılıyor. Çocukların bilimsel alanda gelişmesi destekleniyor.

4- Minitephysics

Gezenler ve dünyaya yönelik özel içeriklerin yer aldığı kanal daha çok 8 yaş üzeri çocuklara hitap ediyor. Bilim ve uzay üzere alanlara ilgi duyan çocuklar için ülkü kanallar ortasında.

5- Deneysel Bilim Lab 360 Turkish

Türkçe takviyesi olan kanalda kolay, bilimsel deneyler yapılıyor. Farklı seviyelere hitap eden deneyler ile çocukların konutlarda fiziği, hayatı keşfedebilmesi mümkün.

6 – Limon ile Zeytin

5 yaş üzeri çocuklar için uygun olan Limon ile Zeytin kanalında, özel eğlenceli içerikler var.

iOS için YouTube indir

Android için YouTube indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu