CS:GO Dust 2 haritası turnuvalardan kaldırıldı

Oyun dünyasının en ünlü haritalarından biri olan Dust 2, CS: GO e-spor sahnelerinden kaldırılıyor. İşte ayrıntılar;

De_Dust 2… Half-Life için bir mod olarak oluşturulan bu Counter Strike haritası o kadar ünlü ki her oyuncu onu en az bir kere ziyaret etmiştir. Lakin son dakika haberi, bilhassa Espor’dan sonra CS:
GO hayranlarını kızdırabilir. CS:GO’nun en büyük espor sahnelerinden biri olan Intel Extreme Masters turnuvasında Dust 2 haritasının kullanılmayacağı açıklandı.

De_Dust 2 CS:GO’da hala oynanabilir

Dust 2’yi IEM turnuvalarından çıkarmak, onun oyundan büsbütün çıktığı manasına gelmez. Oyuncular Dust 2’de oynayarak birbirlerine karşı yarışabilirler. Bununla birlikte, yeni kararın espor alanı üzerinde büyük bir tesiri olacağına inanılıyor.

Espor sahnesinde en çok kullanılan haritalardan biri olan Dust 2, terörist grup iştirakçilerine öbür haritalara nazaran çok büyük avantaj sağladı. Örneğin, Terörist takımının Inferno’da P.02 kazanma oranı varken Train’de sadece F.83’tür. Lakin Dust 2 haritasına bakıldığında yüzde s.21’e çıkıyor.

Bu değişikliğin dışında güncellemede AWP ana mermi sayısı 5’e düşürülmüştür. Bununla ateş ederek kullanmak daha güç olacak üzere görünüyor. M4A1-S uzun arada zayıfladı. Ayrıyeten testlerde kimi kullanıcılar, M4A4’ün M4A1-S’ye nazaran uzun menzilli bir avantaja sahip olduğu sonucuna vardı. Tüm bu değişikliklere verilen birinci yansılar ekseriyetle olumsuzdu. Lakin önümüzdeki haftalarda iyileştirmeler yapılacağı ve eski çizgilere döneceğimiz anlaşılıyor.

Yıllardır istikrarsız olduğu için eleştirilen harita, daha adil bir kadro kar paylaşımı elde etmek emeliyle espor sahnesinden kaldırılmış üzere görünüyor. Dust 2, Anubis isimli bir harita ile değiştirilecek.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu