Dall-E Nedir?

Kafanızdaki rastgele bir kelimeyi yahut cümleyi bir resme dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Yapay zeka takviyeli Dall-E tam da bunu yapabilir.

Doll E; OpenAl firması tarafından geliştirilmiş yapay zeka takviyeli bir programdır. Dall-E, OpenAl tarafından 5 Ocak 2021’de yayınlandı. Dall-E, ismini hareketli robot ve başarılı sanatçı Salvador Dali’den almıştır. Fikirleri fotoğraflara dönüştüren bir programda aklınıza gelen tüm fikirleri yazın ve bunları dizaynlara ve fotoğraflara dönüştürmek için Dall-E programını kullanın. Yapay zekanın en başarılı örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. En büyük avantajı ise programın direkt internet tarayıcınız üzerinden kullanılmasıdır.

Dall-E nedir?

Dall E; image ve text parametrelerini kullanarak yazılı metinden görseller oluşturabilir. Bu program, yapay zeka tahsilini kullanan GPT-3’ün bir sürümüdür. Bu sürüm 12 milyar parametreden oluşmaktadır. Örneğin; “Pembe ve pamuklu pijamalı bayan model” onun için bir örnek oluşturacaktır.

Dall-E ayrıyeten nadiren kullanılan renklerin ve öteki tonların bir karışımı olarak kabul edilir. Örneğin, Dall-E’ye “pembe” renkli bir kıyafet çizmesi söylendiğinde Fransız Gülü ve Turian Pembesine yakın tonlar kullanılır.

Dall-E’nin yaptıkları az evvel söylediklerimle sonlu değil. Bir diğer örnek olarak; gün doğumunda kıyıda oturan bir kedinin imajını isteyen yapay zeka, sahneyi farklı açılardan çizecek. Günün farklı saatlerine nazaran ortam, ışık ve gölge çizebilirsiniz. Dall-E, çeşitli stillerde sahneler yaratır. Mevsim, ışık, etraf, günün saati ve gölge eksiksiz tasarımı oluşturur.

Dall E’yi nasıl kullanırım?

Dall-E’yi kullanmak için evvel bir hesap oluşturun. Bir hesap oluşturmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Dall-E üyelik sayfasını açın
  • Üyelik sayfası açıldıktan sonra “Kayıt Ol” yazısına tıklanarak üyelik oluşturun.
  • Kayıtlı telefon numaranıza onay kodu gönderilecektir.
  • Katılma sürecini tamamlamak için kodu girin.
  • Program üyeliğinizi oluşturduktan sonra, fikirlerinizi görsel sanata dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Ekrandaki metin çubuğunda fikrinizi belirtin. Programın sağladığı görseli indir butonunu kullanarak görseli aygıtınıza indirebilirsiniz. Daima görselleştirmeye muhtaçlık duyanlar bu yapay zeka programından yararlanabilir.

Dall-E ile ne yapmalı?

Dall-E, hayal gücünüze hudut tanımayan bir programdır. Bu program ile hayalinizdeki tüm imajları oluşturabilirsiniz. Sisteminizde verdiğiniz tüm ayrıntılar programın çizdiği manzaraları tesirler. Ekrandaki metin çubuğuna koyu ve kısa üzere işaretler ekleyerek çizimi değiştirebilirsiniz. Çubukta verdiğiniz fikir net değilse öteki bir çizim ortaya çıkabilir. Birçok gerçekçi dehşetli komik fotoğraf oluşturabilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu