Doldurulabilir tanklı ilk lazer yazıcı HP’den geldi

HP Neverstop lazer yazıcı serisi, 5.000 adet baskı kapasitesi ile birlikte kullanıcılarla buluşuyor. Yüksek hacimlerde dakikada 20 sayfa HP kalitesinde siyah beyaz baskı sunan yazıcı, HP yepyeni toner maliyetlerinde yüzde 80’e varan tasarruf sağlıyor. 2500 sayfa baskı kapasitesine sahip toner dolum kiti ise üzerindeki çip ve kilit sistemi sayesinde hiçbir sızdırma olmadan 15 saniye içinde toner dolumuna imkan veriyor.

Doldurulabilir tanklı birinci lazer yazıcı HP’den geldi

Dört farklı modelle piyasaya çıkan HP Neverstop serisinin Wi-Fi özelliğiyle gelen 1000w ve 1200w modelleri, HP Smart uygulamasıyla uyumlu çalışıyor ve akıllı telefon ya da tablet ile baskıları alabiliyor.

Uygun kullanımmaliyetiyle 1-50 ortasında çalışana sahip olan, aylık 250 – 2.500 sayfa baskı muhtaçlığı duyan küçük ve orta ölçekli şirketlerin ve girişimcilerin kullanımına uygun olan lazer yazıcı serisi, evvelki jenerasyon yazıcılara kıyasla yüzde 38 daha süratli baskı alıyor. Dakikada 20 sayfa siyah beyaz baskıya ulaşan Neverstop serisi eserler 150 yaprak kapasiteli kağıt tepsisine sahip. Eser 20.000 sayfalık görüntüleme tamburu (drum ünitesi) ve 5.000 sayfalık toner kapasitesiyle ile birlikte geliyor. Görüntüleme tamburu değiştirildiğinde otomatik olarak 5000 sayfalık toner de doldurulmuş oluyor. Ağ ilişkisine gerek duymayan eserde Wi-Fi Direct özelliği bulunuyor.

HP Smart uygulamasıyla akıllı aygıtı direkt yazıcıya bağlayarak, bir ağa erişmeye gerek kalmadan kolaylıkla baskı alınabiliyor. Ayrıyeten 1200w modeline özel olarak tarama yahut kopyalama süreçlerinin süreci akıllı aygıtlara bildirim olarak gönderiliyor.

HP Neverstop Laser MFP 1200a ve 1200w modelinde bulunan Kolay Kimlik Fotokopisi özelliği ise bir kimliğin iki yüzünün taranmasını ve gerekli durumlarda tıpkı sayfada kolaylıkla basılmasını sağlıyor. Bu özellik, en başta otel, eczane ve hastaneler olmak üzere kimlik taramasına sıkça muhtaçlık duyan kurumların işleyişini çok kolaylaştırıyor. HP Neverstop eserlerde USB girişi de bulunuyor.

JPG, RAW (BMP), TIFF ve PDF formatlarının baskısını alabilen yazıcı serisi, simgeli LCD ekranıyla kullanıcılarına kolay bir kullanım imkanı sunuyor.

Modeline nazaran 380,5 x 293,4 x 287 mm yahut 380,5 x 385 x 521 mm boyutlarında olan yazıcıların tartısı ise sırf 8,71 kg.

Eylül ayında Türkiye’de satışa çıkan Neverstop serisinin fiyatı 1299 TL’den başlıyor, 2500 sayfalık toner kapasitesine sahip yeni dolum kitinin fiyatı ise 85 TL’dir.

Başa dön tuşu