Dünyanın en zengin ismi Elon Musk’ın serveti eriyor

Dünyanın en güçlü iş insanı olan Elon Musk’ın serveti günden güne eriyor. İşte bahis ile ilgili tüm ayrıntılar.

Milyarderler endeksinde bugüne kadarki en yüksek sert düşüşlerden birisi yaşanıyor. Tesla, Spacex ve artık de Twitter’ın CEO’su olan Elon Musk, servetinin neredeyse 100 milyar dolarlık kısmını 2022 yılında kaybetti.

Hisselerdeki düşüş Elon Musk’ı etkiliyor

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında 340 milyar dolarlık bir servete ulaşan 51 yaşındaki CEO, Tesla paylarında yaşanan düşüş nedeniyle önemli bir ziyan gördü. Yalnızca bir gün içerisinde pay senedi fiyatlarındaki düşüş nedeni ile Elon Musk 8.6 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı.

Servetinin büyük bir kısmını Tesla, Spacex ve Twitter paylarından ve mülkiyetinden alan Musk, paylarda yaşanan dengesizlikler ve sert düşüşler nedeni ile servetinde kayıp yaşıyor. Bu nedenle kayıplar daha evvel yaşanmış olsa da bugüne kadarki en sert düşüş yaşandı.

Tesla payları 2022 yılı genelinde başarılı bir performans sergilemedi. Yıl genelindeki kayıp %58’e kadar yükseldi. Tüm bu düşüş ve kayıplara karşın Elon Musk Bloomberg tarafından hazırlanan milyarlar endeksinde en varlıklı insan olarak yerini koruyor. Servetini ise 13 milyar dolarlık bir fark ile LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton’un lideri Bernard Arnault takip ediyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu