Durfoam’un Polietilen Köpük Ürünlerinin İncelemesi

Polietilen köpük ürünleri ambalaj malzemesi olarak yaygın olarak kullanılan ürünlerden biridir. Polietilen köpük ürünleri özellikle ambalaj malzemelerinin paketlenmesi sürecinde bu malzemeleri korumak için kullanılan ürünlerdir. Küçük etilen içeren moleküller, polietilen köpük ürünlerinin imalatında rol oynar.

Polietilen köpük ürünleri, sağlam yapıları, geniş uygulama ve kullanım alanları nedeni ile özellikle endüstriyel ürünler arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Genel olarak, polietilen köpük ürünleri yüksek derecede yalıtkan, dayanıklı, yapısal olarak kapalı hücreli malzemelerdir. Polietilen köpük ürünleri de oldukça esnek ve hafiftir.

Polietilen köpük ürünleri, özellikle polietilen köpük ürünlerinin mükemmel koruyucu özelliklerinden dolayı çeşitli uygulamalarda tercih edilmektedir. Polietilen köpük ürünler neme, kimyasallara ve küflenmeye karşı dayanıklıdır.

Polyethylene Foam ürünleri de geri dönüştürülebilir olmaları nedeniyle en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Polietilen köpük ürünleri, ambalajlama, otomotiv parçaları, elektronik ürünler gibi çok çeşitli ürünlerin korunması ve paketlenmesi için kullanılabilmektedir.

Polietilen Köpük Özellikleri

Propilen ve etilen malzemelerden ve polimerlerden yapılmış esnek, yarı esnek, plastik esaslı, gözenekli malzemelerdir. Dış yüzeyi pürüzsüz tutabilirsiniz.

80°C’den 95°C’ye kadar split ve merkezi havalandırma sistemleri için klima kanallarının iç ve dış izolasyonu. Sulu ve sıvı soğutma sistemlerinde, büyük ve büyük çaplı borularda, tanklarda, vanalarda ve flanşlarda kullanılır.

Borular 10 ila 139 mm iç çap, 2 m uzunluk ve 5 ila 30 mm yalıtım kalınlığında üretilmektedir. 30 mm izolasyon kalınlığına sahip panelli olarak üretilebilir. Levhalar 10, 15 ve 20mm kalınlıklarda ve çeşitli ebatlarda üretilmektedir. Zehirli gazlar içermez, yanmaz, kendiliğinden söner, kimyasal olarak nötr ve kokusuzdur. Günümüzde polietilen çok çeşitli endüstriyel kullanımlara sahiptir. Polietilen bazlı malzemelerin mükemmel mekanik özellikleri

  • Düşük yoğunluklu
  • Esneklik
  • Düşük ısı iletkenliği
  • Yüksek su buharı difüzyon direnci
  • Su emmez
  • Yüksek darbe direnci

Ses, ısı, nem ve darbe koruması gereken yerlerde polietilen köpük kullanılabilir. Esnek, güvenilir ve son derece teknik ürünler olmaları tercih edilmelerinin başlıca sebepleridir. Çok geniş bir alanda kullanılabilen Flat-bonded polietilen köpük ile üretimde kendini kanıtlamış polietilen köpük son derece yüksek dayanıklılıklarından dolayı tercih edilmektedir.

PE Foam nerelerde kullanıldığını şöyle sıralayacak olursak, ağırlıklı olarak ambalaj sektöründe, elektronik sektöründe, teknik açıdan değerli aletleri kırılmaya, hasar görmeye veya çizilmeye karşı korumak amacıyla kullanılmaktadır. Beyaz eşyadan sanayiye, otomobilden otomobile kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Durfoam Polietilen Köpük

Durfoam tarafından üretilen bu ürün, kullanıldığı sektöre göre şekillenmekte ve müşteri istekleri doğrultusunda kişiselleştirilebilmektedir. Flat-bond polietilen köpüğün de kullanımı kolaydır ve birçok kişi tarafından dayanıklılığı nedeniyle tercih edilir.

Yine Chemically Cross Linked Polyethylene Foam, ileri teknoloji ve uzmanlık gerektiren bir elektron ışını işlemi kullanılarak endüstrinin en çok tercih edilen köpüklerinden biridir.

Başa dön tuşu