e-Devlet üzerinden acil toplanma alanı nasıl bulunur?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un silivri açıklarıda yaşanan 5,8 şiddetindeki zelzele sonrası, pek çok kişi acil toplanma alanlarının yerini araştırmaya başladı.

Bu içeriğimizde, e-Devlet üzerinden de ulaşabileceğiniz, bölgenize ilişkin acil toplanma alanlarını nasıl bulabileceğinizi adım adım anlatıyoruz.

İşte e-Devlet üzerinden, acil toplanma alanlarını bulabilmeniz için izleyeceğiniz adımlar;

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7 ve sonrasında yaşanan 5.8 şiddetindeki zelzelelerin akabinde, sarsıntı tekrar ülkenin gündemi oldu.

Vatandaşlar birinci iş olarak, zelzele anında yapılması gerekenler, sarsıntı sonrasında yapılması gerekenler, zelzele sigortası, acil toplanma alanları üzere bahisleri araştırmaya başladılar.

Acil toplanma alanlarının kıymeti epey yüksektir. Sarsıntı sonrasında kimlerin kayıp olduğunu öğrenmek açısından ve etrafınızdaki yakınlarınıza ulaşabilmeniz açısından size vakit kazandırır.

Her bölgeye ilişkin bir acil toplanma alanı mevcuttur. e-devlet üzerinden bu alanları bulmak mümkün. Bu sorgulamayı yapmanız için yapmanız gerekenleri şu halde sıraladık;

e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı AFAD‘ın verdiği hizmetlerin olduğu kısma giriş yapınız.

Başa dön tuşu