En iyi pil ömrüne sahip Android telefonlar 2022

Telefonlardaki en değerli özelliklerden birisi de pil ömrü. Pekala, en yeterli pil ömrüne sahip Android telefonlar neler? İşte aktüel 2022 listesi.

Telefon dünyasında birden fazla kullanıcının yeni bir telefon satın alırken dikkat ettiği özelliklerden birisi pil ömrü. Telefonunuzu ağır bir formda kullanıyorsanız ve gün boyunca şarj etme seçeneğiniz yoksa uzun bir pil ömrüne sahip model almanız sizin için en ülkü seçenek olacaktır.

İşte En düzgün pil ömrüne sahip telefonlar

Galaxy S22 Ultra

En âlâ pil ömrüne sahip Android telefonlar 2022 birincisi!

Listenin birinci sırasında Galaxy S22 Ultra yer alıyor. Büyük AMOLED ekrana, güçlü donanımlara, etkileyici kameralara sahip olan Galaxy S22 Ultra’da 5000 mAh kapasiteli bir batarya var. Üstelik şarj muhtaçlığı olduğunda 15W kablosuz şarj ve 45W kablolu süratli şarj da var.

Samsung Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE, listeye giren bir öteki Samsung modeli. 120Hz AMOLED ekran, amiral gemileriyle yarışır donanımlar, etkileyici fotoğraflar çeken kameralar ve uzun vadeli yazılım güncellemeleri Samsung Galaxy S21 FE’yi cazip hale getiriyor. Telefonun batarya kısmında ise 4500mAh kapasiteli bir pil var. Samsung’a nazaran model 1.5 gün dayanabiliyor.

Google Pixel 7 Pro

Pixel 7 Pro modeli, Google’ın en savlı cep telefonu modellerinden birisi. Yazılım, kamera, görüntü kalitesi ve tasarımı ile dikkat çeken telefonda 1 günü aşkın mühlet kullanılabilecek bir batarya mevcut.

Samsung Galaxy A53 5G

Amiral gemisi modellerinin dışında Samsung Galaxy A53 5G de tercih edilebilecek güçlü seçeneklerden birisi. 120Hz AMOLED ekran üzere argümanlı özelliklere sahip olan modelde 5000 mAh batarya var.

Asus ROG Phone 6 Pro

Asus ROG Phone 6 Pro, güçlü donanımları ve dizaynlarıyla kısa müddette dikkat çekmeyi başardı. Eşsiz bir tasarım ve tezli donanımların yanı sıra telefonda 6000 mAh batarya var. Android modeller ortasında yazılım takviyesi ile en uzun mühlet dayanacak modellerden birisi Asus ROG Phone 6 Pro.

Google Pixel 6a

Pixel 6a, daha uygun fiyatlı ve yeterli bir pil ömrü sunan alternatif. Orta sınıf telefonları ortasında hayli savlı olan Pixel 6a, Tensor işlemciye sahip. Batarya günlük kullanımlarda 1.5 gün kadar dayanabiliyor.

OnePlus 9

Listenin son sırasında ise OnePlus 9 var. Çok taraflı bir model olarak dikkat çeken OnePlus 9’da Hasselblad takviyeli kameralar ön plana çıkıyor ve 4500 mAh batarya ise günlük kullanımlarda yeteri takviyesi sunuyor

Qualcomm ve Samsung, çok fazla pil tüketmeyen verimli yonga setleri sunduğundan, inanılmaz pil ömrüne sahip telefonlar listesinde her vakit dorukta yer alıyor. Bir amiral gemisi gereksiniminiz yoksa Galaxy S21 FE yahut Galaxy A53 dikkate alınması gereken başka alternatifler. Daha pak bir tecrübe tercih ediyorsanız, Google Pixel 6a şahane bir seçim olacaktır.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu