Facebook olmadan Messenger kullanılamayacak!

Facebook hesabı olmayan kullanıcılarında kullanabildiği Messenger servisi, Facabook hesabı olmayan kullanıcılara kapatıldı.

Facebook olmadan Messenger kullanılamayacak!

Facebook‘un iletileşme servisi olarak kullanılan ve epeyce tanınan olan Messenger servisi bugüne kadar Facebook hesabı olmayanlar tarafından da kullanılabiliyordu. Lakin Facebook tarafından alınan bir kararla Messenger servisi için kıymetli bir gelişme yaşandı. Artık Facebook hesabı olmayanlar Messenger servisini kullanamayacak.

Facebook’un tanınan iletileşme uygulaması Messenger, Facebook’tan başka bir uygulama olarak kullanıcılara sunulduktan sonra Facebook hesabı olmaksızın da kullanılabiliyordu. Kullanıcıların telefon numaralarını kullanarak mesajlaştıkları Messenger servisini artık yalnızca Facebook hesabı olan kullanıcılar kullanabilecek.

Facebook tarafından alınan bu karar ile Facebook hesaplarının Messenger’a bağlanması zarurî hale geliyor. Messenger’a Facebook hesabı olmadan giriş yapabilmeyi engelleyen bu durumda kullanıcılar yeni bir Facebook hesabı oluşturmak ya da mevcut hesaplarını faal hale getirmek zorunda kalacak.

Facebook, WhatsApp içinde bu kararı alabilir!

Facebook tarafından Alınan Messenger kararı sonrasında neden bu halde bir karar alındığı konusunda bir çok soru akla gelse de kullanıcıların Facebook hesaplarını kapatmalarında yaşanan artış herhalde bu sorunun temelinde yatıyor üzere görünüyor. Facebook tarafından alınan bu karar sonrasında kullanıcılar Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp içinde birebir kararı alacak mı sorularını gündeme getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu