Fenomen kedi trafik kazasında öldü!

Sosyal medya fenomeni kedi ‘Jep’, Malezya’da sahibinin konutunun önünde araba çarpması sonucu öldü. Facebook’ta 480 bin beğeni alan ve Instagram’da 125 bin takipçisi olan ‘Jep’in sahibi, kedisinin otomobil çarpması sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu.

Fenomen kedi otomobil çarpması sonucu öldü!

Yerel medyaya konuşan ve kedinin sahibi olan Nor Azwana Awang, “Otomobilin sesini duyunca camdan baktım ve Jep’i arabanın tekerine yakınken gördüm. O an çığlık attım ve Jep’in bir mühlet koştuktan sonra yere düştüğünü gördüm” dediği belirtildi. 

Ayrıca, Awang’ın kedisi ismine açtığı toplumsal medya hesaplarını kapatmayı düşünmediği belirtildi. Buna ek olarak kediler üzerinden değişik icatlar da yapılmıyor değil. 

Georgia Tech Research Institute’den Aleksis Noel isimli araştırmacı, kedi dilininin yapısını temel alan bir saç fırçası geliştirdi. Husus hakkında açıklamalarda bulunan Noel, “Doktora çalışmalarıma orta verdiğim devirde, evimdeyken ailemizin kedisi Murphy, dizimin üzerinde duran mikrofiber örtünün üzerine oturmaya karar verdi.

Bir nedenden dolayı Murphy, örtünün lezzetli koktuğunu düşünerek yalamaya karar verdi. Örtüyü yalamaya başladığın ise lisanı kumaşın ilmiklerine sıkıştı” dedi.

Bir deney gerçekleştirmek için kedinin lisanını tüyleri üzerine bastırdığında, sıvının içeride nasıl kaldığını görmek için dikenlerin ucuna yiyecek boyası damlatan Neol, dikenler olmadan kedilerin tükürük salgılarının derilerine ulaşamayacağını keşfetti.

Başa dön tuşu