Film arşivinizi düzenleyebilceğiniz ücretsiz programlar

Dizi ve sinema arşivlerini düzenlemek için hangi programlar kullansam diye düşünenler için başarılı hizmetleri oluşan bir liste derledik.

Dizi ve sinema raporları hazırlamak için kullanılabilecek farklı fiyatsız programlar bulunmaktadır. Pekala, alanında en başarılı hizmetler hangileri? Bu yazıda sinemaları ve TV gösterilerini düzenleyebilmenize sağlayan bir yazılımları topladık.

Geniş bir sinema kütüphanesine sahip olmanın en büyük sorunu, aradığınızı bir mühlet sonra bulamamaktır. Klasördeki belge sayısı artıkça gördükleriniz, beğendikleriniz ve beğenmediklerinize ile karışmaya başlar.

Herkesin ilgisini çekecek sinemalarla bu sorunu ortadan kaldırmak sandığınız kadar sıkıntı değil. Tek yapmanız gereken kendinize uygun programları seçmek ve arşivlemek için yaklaşık yarım gününüzü kendinize ayırmak.

theRenamer

Film koleksiyonunuzu düzenlemenin birinci yolu isimleri düzenlemek. İndirilen evraklar, birçok kısayol ve metin evrakıyla uygulamada bunları yapabilirsiniz. Başlıkları, belgeyi paylaşan kişinin ismi ve web sitesine irtibat üzere gereksiz ve uygunsuz bilgiler içeriyor olabilir. Bu cins durumlar evrak bilgilerini otomatik olarak çıkaran yazılımlar içinde problemlere neden olur.

Media Companion

Bu süreç için farklı seçenekler kullanabilirsiniz. Birçok sinema arşivleme programı bu işi sizin yerinize yapacaktır. Kullandığımız birinci terminoloji bu emel için kıymetli. Sinema ismi ve tarihiyle ile kaydedilen evraklar sayesinde internetten yanılgısız sinema indirmek mümkün. Böylelikle tekrar düzenlemek için vakit kaybetmeyeceksiniz.

Media Companion, klasik arayüze sahip bir sinema arşivleme yazılımı. Asıl gayesi şık arayüzüyle ile göz dolduran XBMC’nin arayüzünde görüntülenecek üzere eksiksiz bir arşiv oluşturmaktır. Fakat, XBMC kullanıcısı olmayanlar bile programı kapsamlı bir arşivleme programı olarak kullanabilirsiniz.

GrieeX

Burada gördüğünüz programlar ortasında Türkçe takviyesi olan ve sinema arşiv bilgilerinizi Türkçe olarak yakalayabilen tek program GrieeX. Bu mevzuda rakiplerinden sıyrılmayı başaran programın Türkçe arayüzü sayesinde kullanımı kolay. Bu programın ana dezavantajı çevrimiçi görüntüler hakkında bilgi toplayamamasıdır. Bu büyük sinema arşivi olanlar için büyük bir vakit kaybı.

DATA CROW

Amacınız yalnızca sinemaları değil tüm koleksiyonunuzu arşivlemekse seçiminiz CROW olmalı. Sistem sayesinde yalnızca sinemaların değil, oyunların, program, müziklerin, fotoğraf, kitapların vs.

Hem PC hem de HTPC sistemleriyle uyumlu XBMC

XBMC’nin en zorlayıcı istikametlerinden biri şık arayüzü. Bunun dışında desteklenen ses ve görüntü codecleriyle harika bir medya oynatıcı. Tüm bunların dışında kullanıcılara izlemek istedikleri sinemaları en güzel biçimde göstermek hazır bir sinema arşiv yöneticisi de bulunmaktadır.

Media Companion sinema arşivlerini XBMC ile uyumlu olmasını dayanaklar. Bu biçimde, XBMC’yi açarsanız ve sinema klasörünüzdeki klasörü tanırsanız, hiçbir şey yapmanız gerekmez. Fakat XBMC’ye bağlı kalmak istiyorsanız, System>Video>Scrapersbölümünden altında değişiklik yapabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu