Forcepoint SD-WAN tavsiye edilen ürün oldu

Şirketlerin bulut tabanlı uygulamalara geçişinde şube ve uzak ofislerde performansı sağlamak ve maliyetleri düşürmenin kısayolu yazılım tarifli geniş alan ağlarından (SD-WAN) geçiyor. Kesimde süratle yaygınlaşan SD-WAN tahlilleri ortasında gereksinimlere en âlâ cevap veren eseri bulmak için ise bağımsız kıymetlendirme kuruluşlarının yaptığı testler devreye giriyor. İş dünyasının performans, güvenlik ve maliyet beklentilerini karşılamak için insan odaklı global siber güvenlik şirketi Forcepoint tarafından geliştirilen SD-WAN tahlili, kesimin başkan bağımsız derecelendirme kuruluşu NSS Labs’in gerçekleştirdiği Haziran 2019 testlerini muvaffakiyetle geçti ve “NSS Labs Tarafından Tavsiye Edilen Ürün” unvanını aldı.

Forcepoint SD-WAN tavsiye edilen eser oldu

Zaman içinde gelişen SD-WAN tahlilleri bugün başka bir eserden çok, ağ üzerinden sahip olunması gereken bir kabiliyete dönüştü. Farklı üreticilerin tahlilleri ortasındaki performans farkının azalması, şirketlerin karar basamağında öteki ögelerin öne çıkmasına neden oluyor. Forcepoint SD-WAN tahlili, 16 adede kadar karma model aygıtı küme haline getirebiliyor. Böylece daima olarak kullanıma hazır sistemlere gereksinim duyulan kurumsal ortamların muhtaçlığına tam tahlil sunuluyor. Yapılandırma değişimleri ve güvenlik güncellemeleri yöneticiler tarafından günün her saatinde yapılabiliyor. Ağ trafiği, güncellemeler tamamlanana kadar kümedeki başka aygıtlara kusursuz bir halde aktarıldığı için de ağ performansında bir düşüş yaşanmıyor.

NGFW ile gelen üst seviye güvenlik

Şirketlerin SD-WAN teknolojisinden yarar sağladığı kullanım alanlarından bir oburu de, şube ve uzak ofisleri direkt buluta bağlama kabiliyeti. Ana data merkezi ile şubeler ortasındaki trafik nedeniyle yaşanan gecikmeyi ortadan kaldıran bu yaklaşım, üretkenliği artırsa da şube ve uzak ofisleri internet üzerindeki tehditlere karşı açık hale getiriyor. Kritik iş verisinin korunması, her şubenin genel merkezdeki internet ağ geçitleri ile tıpkı güvenlik seviyesinde tutulmasıyla mümkün olabiliyor. Forcepoint’in güçlü Yeni Jenerasyon Güvenlik Duvarı (NGFW) tahlil ailesinin entegre özellikleri ortasında yer alan SD-WAN, NSS Labs 2018 NGFW Küme Testinde en yüksek yarar puanını elde eden bu güvenlik duvarının üstün müdafaa maharetlerinden tam yarar sağlıyor.


Tek noktadan, düşük maliyetli ve aktif yönetim

SD-WAN tahlillerinin olmazsa olmaz özelliklerinden biri de merkezi idaredir. Birçok şubeye sahip büyük ölçekli kurumsal şirketler için, sadece tüm mevcut pozisyonları takip edip yönetme imkanı sunan tahliller kâfi olmuyor. Bu cins kuruluşlar, genişlemeye ayak uydurabilecek bir SD-WAN tahliline gereksinim duyuyor. Forcepoint müşterileri için, binlerce aygıtı kullanışlı Güvenlik İdare Konsolu (SMC) ile tek bir noktadan yönetme imkanı veren sistem kuruyor.

Kurulum, mevcut operasyonlar ve dayanak üzere faktörler dikkate alındığında bile SD-WAN uygulamalarının maliyeti, işin sırf tek bir boyutunu gösteriyor. Başka birden fazla yatırımda olduğu üzere, kurumların her pozisyonu birbirine bağlayıp muhafaza altına almak için ne kadar toplam maliyet altına gireceğini değerlendirmesi gerekiyor. Analistlerin olumlu yorumlarını alan Forcepoing NGFW, sahip olduğu SD-WAN, Forcepoint Web, Email ve CASB entegrasyonlarıyla kurumsal şirketlere bedel ve müdafaa sağlıyor.

Başa dön tuşu