Foxconn Hindistan’taki iPhone üretimlerini hızlandıracak

Apple’ın en kıymetli tedarikçilerinden olan Foxconn Hindistan’taki çalışan sayısını arttıracak iPhone 14 üretimini hızlandıracak.

Foxconn, 2019’da Hindistan’da bir fabrika açtı. Bu fabrikada iPhone 14 serisinin üretimine başlayan marka, düşük kalan tedarik nedeniyle kapasite artışına gitmeyi planlıyor. Şirket ile ilgili mahallî kaynaklarda yer alan haberlerde yeni bir işe alım programı uygulanacak. Bu programın asıl maksadı ise iPhone üretimlerini hızlandırmak ve iPhone’a yönelik artan talebi karşılamak.

Hindistan’tan Foxconn’a destek

Foxconn’un bölgedeki faaliyetler için daha evvel hükümet dayanağı aldığı ortaya çıkmıştı. Bu takviye, Foxconn’un bölgedeki faaliyetlerini çok daha kolaylaştırıyor. Bu kapsamda ise Foxconn’un yeni iş ve yatırım planları da ülkede memnuniyetle karşılandı. Foxconn’un yapacağı bu atılım Apple’ın Çin’den çıkış planını da destekleniyor.

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle tedarik ve üretimde Çin’de önemli problemler yaşayan Apple, Foxconn iştiraki ile üretimin Hindistan’a kaymasını da hızlandıracak. JPMorgan analistlerine nazaran Apple 2025 yılına kadar dünyadaki iPhone’ların dörtte ikisini Hindistan’da üretecek. 2025 yılına kadar Mac’ler, iPad’ler, Apple Watch ve AirPod’lar dahil olmak üzere tüm Apple eserlerinden 25’inin yurtdışında üretilmesi iddia ediliyor. Bu kapsamda Foxconn işe alım süreci ve bölgedeki yeni yatırımları Apple ismine kıymetli bir gelişme.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu