Google AdSense yenileniyor!

Google, bugün AdSense hesabına sahip olan kullanıcılarına kıymetli bir e-posta gönderdi. Google AdSense’te yapılacak güzelleştirme ve yeniliklerin anlatıldığı e-postada bakın hangi değişikliklerin altı çizildi?

Google AdSense yenileniyor!

Google’dan AdSense hesabı olanlara gelen bilgilendirme bildirisi şöyle:

Kullanıcıların reklamlara gösterdiği ilgiyi artırmanın en düzgün yollarını ve reklamlarımızın nasıl performans gösterdiğini anlamak için önemli yatırımlar yapıyoruz. Sonuç olarak biçimlerimiz daima güncelleniyor ve güzelleştiriliyor. Sitelerinizde bu yeni reklam tiplerinin gösterildiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Reklamcılık eserlerimizin çağdaşlaştırılması için daima yatırım yapmaya kararlıyız. Sonuç olarak daha evvel kullandığınız yahut yapılandırdığınız kimi AdSense özelliklerinde kimi kıymetli değişiklikler yapıyoruz. Reklamlar sekmeniz önümüzdeki haftalarda aşağıdaki değişiklikleri yansıtacak biçimde güncellenecek.

Reklam ünitelerinin oluşturulmasını ve yönetilmesini kolaylaştırdık. Tüm reklam üniteleri daha fazla performans ve esneklik sağlamak için, taşınabilir aygıtlarda ve masaüstünde farklı ekran boyutlarına ahenk sağlamak üzere varsayılan olarak Hassas biçimde oluşturulacak.

Daha fazla özelleştirmeye gereksiniminiz varsa özel boyutlu reklam üniteleri oluşturmaya devam edebileceksiniz. AdSense hesabınızda reklam kodu tipinizi eşzamanlı olarak değiştirme seçeneği artık kullanılamayacak. Eşzamanlı reklam koduna gereksiniminiz varsa bu kılavuzu kullanarak reklam kodunuzu manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu