Google Clips de tarihe karışıyor!

Zaman vakit kimi eser ve hizmetlerini kullanımdan kaldıran Google, artık de donanım tahlili olan Clips‘i tarihe gömdü. Yaklaşık iki yıl evvel tanıtılan Clips, 249 dolar fiyatı ile dikkat çeken bir kamera olmuştu. İsminden de anlaşılacağı üzere küçük boyutları ile dikkat çeken kamera 12 MP sensör, 130 derece görüş açısı ve 8 GB dahili depolama üzere özelliklere sahipti.

Google Clips de tarihe karışıyor!

Özellikle aileler ve evcil hayvan sahiplerinin muhtaçlıkları için tasarlanan Google Clips için hazırlanan internet sayfası da kaldırıldı. Şimdilik yalnızca ABD’deki birtakım zincir mağazalarda stoklar ölçüsünde satılan modelin önümüzdeki haftalarda büsbütün kullanımdan kaldırılması bekleniyor.

Bugüne kadar birçok hizmetini tarihin sayfaları ortasına gömen ve sonlandıran Google’ın Clips‘i neden bitirdiği bilinmiyor. Lakin çabucak hemen tıpkı fiyata aksiyon kamerası bulunurken Clips üzere nispeten değerli tahlillerin satmasının pek mümkün olmadığı da bir gerçek. Meraklısı için bilgi verelim: Bu eser Google‘ın başka donanım tahlillerinde olduğu üzere Türkiye’de resmi olarak satılmadı. 

Google Clips birinci tanıtıldığında aşağıdaki görüntüde yer alan bilgiler verilmişti:

Başa dön tuşu