Google çökme sorunu nasıl düzelitilir?

Dünyanın en tanınan internet tarayıcılarından bir olan Google Chrome’da bazen meseleler yaşanabiliyor. Pekala, bu problemleri çözmek için hangi yollar kullanılmalı? Bu yazıda Google Chrome yanlışları ve tahlilleri için bir rehberi hazırladık.

Google Chrome, masaüstünde ve taşınabilir platformda en çok kullanıcısı sahip olan internet tarayıcısı genel olarak meselesiz bir tecrübe sunuyor lakin bazen donması, web sayfalarının çalışmaması, web sayfalarının yüklenememesi yahut çökmesi üzere problemlerle baş başa bırakabiliyor.

Popüler internet tarayıcısını güncellemek için hangi adımların atılması gerektiğini öğrenmek için Google Chrome nasıl güncellenir sorusunu cevabını verdiğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sisteminize giren makus maksatlı yazılım bu meseleye neden açabilir.

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası

  • Başka bir web sitelerini ziyaret etmeyi deneyin.
  • Güvenlik duvarını süreksiz olarak devre dışı bırakın.
  • Proxy ayarlarına bakın

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR kusurunun mümkün nedenleri ortasında yanılgılı sunucu tarafında yapılandırma yer alır. Sorunun nedeninin bu olup olmadığını görmek için farklı web sitelerini ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz. Sorunun kaynağı bilgisayarınızdaki güvenlik duvarı da olabilir. Bu nedenle güvenlik duvarını süreksiz olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Proxy ayralarını da denetim edebilirsiniz.

ERR_NAME_NOT_RESOLVED sorunu

  • Web sitesinin IP adresi ile girmeyi deneyin.
  • DNS adresini değiştirin.
  • ISP’nizin müşteri hizmetleriyle departmanıyla görüşün.

Tüm web siteleri IP adresleriyle ilişkilendirilir. Chrome, istenen web sitesini bir IP adresi eşleyemediğinde ERR_NAME_NOT_RESOLVED problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Sırf makul bir web site açılmıyorsa o web sitenin IP adresini tarayıcının adres çubuğuna girmeyi deneyin. Ayrıyeten DNS adresinizi değiştirebilir yahut internet servis Sağlayıcınıza hizmetleri geçebilirsiniz.

ERR_INTERNET_DISCONNECTED sorunu

ERR_INTERNET_DISCONNECTED internet temasında ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Sorunun en yaygın nedeni makûs bir Wi-Fi temasıdır. Bu yüzden internet irtibatını denetim edin. Modemi kapatabilir, yaklaşık 10 saniye bekleyip tekrar açabilirsiniz.

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT sorunu

  • Farklı web sitelerini ziyaret etmeyi deneyin.
  • İnternet kontağını denetim edin.
  • Modemi tekrar bağlayın.

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT, web sayfası irtibatın uzun sürdüğü için bir kusurdur. Bu sorunun ortaya çıkmasının iki farklı nedeni vardır: yavaş internet teması ve yavaş sunucu.

Sorunu çözebilmek için evvel öteki bir web sitelerini ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz. Öbür sitelerde de tıpkı kusurla karşılaştıysanız internet ilişkisini denetim edebilirsiniz. internette ile ilgili sorun varsa modemi irtibatını kesin. Yaklaşık 10 saniye bekleyin ve modemi tekrar açın.

Peki sizin en çok karşılaştığınız Google Chrome kusurları neler? Ve bu yanılgıları çözmek için hangi teknikleri uyguluyorsunuz? Tecrübelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu