Google çöktü mü? Google’a neden girilmiyor?

Google‘ın birtakım servislerine erişemeyen kullanıcılar toplumsal medyada şikayetlerini lisana getirmeye başladı. Bilhassa Türk Telekom kullanıclarının yaşadığı argüman edilen bu meselesinin tam olarak kaynağı bilinmiyor. Lakin bilhassa Türkiye’de bu sorunu yaşayan birçok kullanıcınan şikayetleri toplumsal medya platformlarında görülebiliyor.

Google çöktü mü? Google’a neden girilmiyor

Şimdilik hususla ilgili olarak Google ya da Türk Telekom cephesinden bir açıklama gelmedi. Google servislerine erişim sorunu yalnızca bu operatörün abonelerinin yaşadığını, öbür operatörlerin abonelerinin bir sorun yaşamadığını belirtelim.

Bu biçim kesintilerde kullanıcı şikayetlerini derleyen Down Dedector sitesine nazaran Türk Telekom kullanıcıları bu sorunu yaşıyor. Sitedeki haritaya nazaran sorun yüklü olarak İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Samsun, Antalya ve Adana vilayetlerinde yaşanıyor. 

Yakın vakitte (19 Aralık 2019) emsal bir Google servis sorunu yaşanmıştı. O sıkıntıda Türkiye’deki bütün operatörlerinden Google servislerine erişim sorunu yaşanmıştı. Hususla ilgili 7 saat sonra açıklama yapan Google, Bulgaristan’daki fiber ağlarda yaşanan sorunun bu olaya sebep olduğunu duyurmuştu. 

Başa dön tuşu