Google koronavirüs yüzünden Çin’deki tüm ofislerini kapattı

Koronavirüs salgını giderek yayılıyor. Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan tehlikeli virüs binlerce kişiyi etkiliyor. Bugüne kadar 170 kişinin vefatına neden olan koronavirüs nedeniyle birçok teknoloji şirketi fabrikalarında üretime orta verirken, kimileri da mağazalarını kapatıyor.

Google koronavirüs yüzünden Çin’deki tüm ofislerini kapattı

Samsung ve Foxconn üzere teknoloji firmaları daha evvel yaptıkları açıklamalarla fabrikalarında üretime orta verdiklerini duyurmuştu. Emsal bir açıklama ülkede faaliyetleri olan Google‘dan geldi. Şirket yaptığı açıklama ile Çin’de bulunan tüm ofislerindeki faaliyetlerini süreksiz olarak durdurduğunu duyurdu. Ülkede 4 ofisi bulunan Google‘ın tıpkı vakitte Hong Kong ve Tayland‘ta da ofisleri var. Google bu iki ülkedeki ofislerini de süreksiz olarak kapattığını açıkladı. Şirketin ofislerini ne vakit açacağı ise şimdilik belirli değil.

Çin’in neredeyse tamamına yayılan koronavirüsü 14 güne kadar uzayan bir kuluçka mühletine sahip. Yalnızca Çin‘de değil, dünyanın öteki ülkelerinde de görülmeye başlayan gizemli virüs için tüm dünya çapında alarm verilmiş durumda. 

Başa dön tuşu