Google Pixel 8 serisi kamera konusunda iddialı geliyor!

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro ile ilgili yeni bilgiler elde edildi. Kelam konusu bu yeni cep telefonlar, Samsung GN2 sensörü ve Kademeli HDR özelliğine sahip olabilir.

Kubo Wojciechowski, APK’lar üzerinden yaklaşan Google aygıtları ve özellikleri ile ilgili bilgileri ortaya çıkarmıştı. Artık ise Pixel 8 ve Pixel 8 Pro ile ilgili birinci bilgiler elde edildi. Yakın vakitte sunulması beklenen telefonlar, argümanlı kamera özelliğiyle dikkat çekebilir.

Pixel 8 serisi güçlü kameralara sahip olabilir

Wojciechowski, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Google Camera Go uygulamasının Kademeli HDR özelliğine dayanak kazandığını ve uygulama kodlarında sırasıyla Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun yer aldığını belirtti. Bu durum karşısında kelam konusu bu akıllı cep telefonların Samsung tarafından üretilen yeni ISOCELL GN2 ile gelebilir. Hatırlatma yapmak gerekirse Kademeli HDR, kısa, orta ve uzun pozlamalar sırasından birden çok kareyi yakalamak için tıpkı piksek sırası üzerinde dinamik aralığın artırılmasına yardımcı olan bir özellik olarak değerlendirildi. Samsung tarafından üretilen ISOCELL GN2 sensörü ile birlikte tanıtımı yapılan bu özellik, daha gelişmiş ve kaliteli fotoğraf çekimi için tesirlidir.

Mevcut Pixel 7 serisi akıllı cep telefonlarda Samsung ISOCELL GN1 sensörü yer alıyor. Daha güçlü ve büyük sensör boyutu ve Kademeli HDR ile gelen GN2’nin ise Pixel 8 serisinde değerli bir çalışma yapıldığını göstermek mümkündür. Buna ek olarak Wojciechowski, Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’ya ek olarak Pixel Tablet Pro’nun varlığını doğruladı. Birebir vakitte Pixel 8 serisi ile birebir uygulama kodunda yer alan bu yeni tablet, temel modelde daha güçlü özelliklere sahip olacak.

Kaynak: İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu