Google uygulamalarına karşı alternatif uygulamalar!

Bir müddettir gündemimizde de yer verdiğimiz üzere Rekabet Kurumu haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle ABD’li teknoloji devi Google’a 93 milyon lira ceza kestiğini çabucak hemen hepimiz biliyoruz.

Bu ceza ile başlayan süreç Google’ın kendi programlarını kullanabilmeleri için Türkiye’deki firmalara yeni lisans verilmeyeceği ikazında bulunması ile daha da kızışmıştı.

Bu şu demek; Google’ın aralarında Google Arama, Google  Chrome, YouTube, Google Drive, Google Haritalar ve Google Fotoğraflar uygulamalarının da bulunduğu eserleri yeni satın alınan Android  aygıtlara yüklenemeyecek.

Peki Google’sız bir hayat mümkün mü? Adeta internet ve teknoloji dünyasını inhisarında bulundurmaya çalışan Google’ın bu kararına karşı alacağımız farklı bir tahlil yolu yok mu?

İşte bu soruların karşılığını bildiğimiz için Google uygulamalarına alternatif olarak kullanılabilecek uygulamaları siz bedelli okuyucularımız için bir ortaya getirdik.

İşte Google uygulamlarına alternatif uygulamalar;

Google Drive

Birçoğumuz bilmiyor olabiliriz, Google’ın bulut hizmetinde saklanan tüm belgeler Google sunucularında şifrelenmemiş olarak depolanıyor.

Alternatif olarak kullanabileceğiniz Nextcloud uygulamasında ise depolama sisteminizi kendinizin oluşturabiliyorsunuz.

Başa dön tuşu