Google, yeni Android ve Wear OS özelliklerini duyurdu

Google, Android ve Wear OS için sunduğu en son özellikleri tanıttı. Android telefonlar ve Wear OS akıllı saatler için yeni özellikler, daha güzel tecrübe sunacak.

Google, Android ve Wear OS için birkaç yeni özellik getirdi. Yeni özellikler, önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulmaya başlayacak. Yapılan yeni açıklamalarda ise özelliklerle ilgili tüm ayrıntılara yer verildi.

Google TV’de izlemek için yayınlayın

Google TV uygulaması artık içeriği tek bir dokunuşla direkt TV’nize yayınlamanıza müsaade verecek. TV’de bir şey izlerken telefonunuzdaki içeriklere göz atabilecek ve tıpkı vakitte telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabileceksiniz.

Android’de yeni okuma modu

Android’in yeni okuma modu, daha uygun bir okuma tecrübesi için erişilebilirlik özellikleriyle destekleniyor. Ekran yazı tipini, boyutunu, rengini ve oynatma suratını artık özelleştirebilirsiniz.

Yeni YouTube arama widget’ı

Hızlı bir dokunuşla YouTube içeriğine ana ekranınızdan kolaylıkla erişebilirsiniz. Yeni YouTube widget’ı, abonelik özet akışınıza, favori görüntülerinize ve kısa görüntülerinize direkt ana ekranınızdan erişmenizi sağlıyor.

Dijital otomobil anahtarı paylaşımı

Özellikler ortasında en çok dikkat çekenlerden birisi ise otomobil anahtarı paylaşımı. Uyumlu dijital otomobil anahtarları artık telefonunun dijital cüzdan uygulaması aracılığıyla başka Google Pixel telefonlarıyla yahut iPhone’larla paylaşılabilir durumda.

Google Fotoğraflar’da yeni tasarımlar

Google Fotoğraflar, Yao Cheng Design tarafından oluşturulan yeni fotoğraf dizaynlarını da kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar kendi fotoğraflarını seçip birkaç yeni tasarım seçeneğinden birinde düzenleyebilecek.

Yeni emoji çıkartma seçenekleri

Artık Gboard aracılığıyla daha fazla emojiyi çıkartmalarla birleştirebilirsiniz.

Yeni Wear OS özellikleri

Wear OS kısmında ise Tiles olarak isimlendirilen özellik dikkat çekiyor. Şahıslar, Google Haritalar, Hava Durumu üzere uygulamaların kısayollarında gezinmek çok daha kolay. Bunun dışında Google Keep, akıllı saat ekranlarına daha uygun görünen geliştirilmiş bir görünümle güncellendi. Adidas Running artık Google Assistant sesli komutlarını destekliyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu