GTA 6 haritası böyle mi olacak?

Red Dead Redemption 2 ve GTA 6‘nın yazılımsal testlerinde misyon alan bir çalışan, GTA 6 haritası hakkında kimi bilgiler sızdırdı. Ayrıntılar haberimizde.

GTA 6 haritası bu türlü mi olacak?

Bilindiği üzere Rockstar Games‘in en bilinen oyunlarından biri de Grand Theft Auto, birçoğumuzun bildiği kısa ismi ile ise GTA… Geçtiğimiz cuma günü sizlere GTA oyunun son sürümü olan GTA 6‘nın çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili sızan birtakım bilgilerden bahsetmiştik. Serinin son versiyonu olan GTA 5’in üzerinden tam 7 yıl geçmesi ise oyunseverleri bu anlamda daha da sabırsız hale getirmişti. Artık ise GTA 6 hakkında sızan diğer bir bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Söz konusu argümanlarının sahibi ise hem Red Dead Redemption 2 ve GTA 6‘nın yazılımsal testlerinde vazife alan bir Rockstar çalışanı. Dünyanın en büyük forumlarından olan “Reddit“te açıklamalarda bulunan Rockstar çalışanı, GTA 5’in haritasını GTA 6‘ya oranla bir okulun oyun bahçesi olarak nitelendiriyor. Bu da GTA 6‘nın haritasının ne derece büyük olduğu hakkında bizlere fikir veriyor. Açıklamaya göre GTA 6, iki büyük şehir ve bu kentlere yerleştirilmiş 3 bölgeden meydana gelecek. Bu kentlerden bir adedinin “Carcer City” olarak isimlendirileceğini söyleyen kaynak, ikinci kentin ise “Vice City” olacağını açıkladı. Açıklamaya nazaran Vice City isimli kent Miami‘yi, Carcer City isimli kent ise ABD’nin Boston kentini temsil edecekmiş. 

Ayrıca iddiaların sahibi, Carcer City‘nin büyük bir metropol olduğundan bahsediyor. O kadar büyükmüş ki; bu bölgede kaybolmanız mümkün olabilirmiş. Yaptığı testler sırasında vaktinin büyük bir kısmını Carcer City’de geçirdiğini söyleyen kaynak, bu kentte ABD’nin ikonik tarihi yerlerinin bulunduğunun ve kentin ziyadesiyle ilgi cazibeli bir yer olduğunu söz ediyor. 

İddiaların sahibi haritanın büyüklüğünü anlayabilmemiz için açıklamasında en kolay olarak bize şu örneği veriyor; GTA 6‘nın haritasının sahip olduğu büyüklük, bu haritanın tıpkı anda farklı iklimsel koşullara sahip olmasına da neden olmuş ve bu da oyuna direkt entegre edilmiş. Bu argüman yanlışsız ise, oyunun makul bir kısmında güneşli bir gün yaşanırken, tıpkı anda haritanın diğer bir bölgesinde karlı ya da yağmurlu bir gün yaşanıyor olacak.

Ancak nedendir bilinmez, ortaya atılan tezler, Reddit moderatörleri tarafından kısa vakit içinde silindi. Reddit, gönderinin neden silindiğine dair bir açıklama dahi yapmadı. Bu da tezlerin doğruluk hissesinin yüksek olabileceği hakkında kuşku uyandırmıyor değil.

Başa dön tuşu