Hitit 2019 yılında da büyüdü

10 yeni havayolunu daha iş ortakları ortasına katarak, büyüme ivmesini arttıran Hitit 2019’u, cirosunda %54, ihracatında ise %64 düzeyinde yüksek bir artışla kapattı. Geçtiğimiz yıl hava kargo alanında da teknoloji üretmeye başlayan Hitit, 2020’de havacılık yazılım tahlillerini yeni coğrafyalara taşımaya hazırlanıyor.

10 yeni havayolu ve ihracatta yüzde 64 artış

1994 yılında iki bayan teşebbüsçü tarafından kurulan Hitit, 25 yılı aşkındır Türkiye ve dünyada havayolu teknolojisindeki tek Türk bilişim şirketi olarak yükselişini devam ettiriyor. Hitit yeni kuşak, tamamı yerli havayolu yazılım tahlilleri ile ortalarında Afganistan, Almanya, Angola, Bahamalar, Gana, Fransa, İspanya, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Namibya, Nijerya, Pakistan, Suudi Arabistan, Şili, Ürdün, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan ve Yunanistan’ın olduğu 21 farklı ülkeden 30 havayolu firmasının teknolojik altyapısını sağlıyor. 2019 yılında da Ar-Ge yatırımları ve yeni tahlillerle gelişmesini sürdüren şirket, hava kargo yazılımı ve 10 yeni havayolu mutabakatı ile 2020’ye de güçlü bir başlangıç yaptı. Ayrıyeten 2019 yılı cirosunu bir evvelki yıla nazaran %54 arttıran şirket, ihracat sayılarını da yeniden bir evvelki yıla nazaran %64 oranında yükseltti.

10 yeni havayolu daha Hitit teknolojisini tercih etti

Hitit’in yazılım tahlilleri bugün; havayolu firmalarının rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış denetimi, grup planlama, sadakat idaresi, taşınabilir uygulama, tarife ve grup planlama, charter idare muhtaçlıkları, gelir-gider muhasebesi, kargo ve turizm eserleri alanlarındaki tüm gereksinimlerini karşılıyor. Kurulduğu günden bu yana tamamı Türk mühendislerin elinden çıkan yerli yazılımla, dünyanın dört bir yanına hizmet ihraç eden Hitit, farklı coğrafyalardan yeni iş ortaklarıyla büyümeye devam ediyor. Havayolu müşteri sayısını bir evvelki yıla nazaran %52 oranında yükselten Hitit, her yıl 65 milyonu aşkın yolcuyu uçuran teknolojiyi üreten Türk bilişim firması olarak küresel bir bilinirliğe sahip.

Hava Kargo alanında birinci yerli yazılım ihracatı

Hitit, 2019 yılı sonunda yolcu hizmetleri sistemleri alanındaki hava yazılım deneyimini hava kargo bölümüne de aktararak, yeni bir iş alanına giriş yaptı. Yenilikçi altyapısıyla, kargonun tüm süreçlerine bütünlüklü bir tahlil sunan Crane.DOM’u birinci olarak, Pakistan Milletlerarası Havayolları kullanmaya başladı. Böylelikle hizmet ihracatı alanında bir prensip daha imza atan Hitit, havayolları ve tedarik zincirindeki tüm paydaşlar için hava kargo yazılımı üreten ve ihraç eden birinci Türk teknoloji şirketi oldu. Hitit’in hava kargo alanındaki tahlili havayollarının, kargo yer hizmetleri firmalarının ve ayrıyeten tedarik zincirinde yer alan tüm paydaşların lojistik hizmet alma etabında muhtaçlığı olan tüm işlevleri içeren entegre bir sistem sunuyor.

“Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı”

Sunduğu yenilikçi tahliller ve hizmet kalitesi ile yolcu hizmetleri sistemleri alanında dünyada 5. sırada olan Hitit, 2019 yılında da muvaffakiyetini ödüllerle taçlandırmaya devam etti. Havacılık teknolojisi alanında “Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı” seçilen Hitit, ayrıyeten bu yıl 20.’si düzenlenen ve Türkiye’nin birinci büyük 500 şirketinin sıralandığı Bilişim 500 ödüllerinde, turizm alanında “En Uygun Sektörel Yazılım Ödülü”ne layık bulunurken, her yıl olduğu üzere Deloitte Fast 50 listesindeki yerini de aldı.

Başa dön tuşu