Honor V30 Pro kamerasının DxOMark puanı şaşırttı!

Çinli teknoloji devi Huawei‘nin alt markası olan Honor, geçtiğimiz ay birinci 5G telefon modelleri olan V30 ve V30 Pro’yu duyurmuştu. Aralık ayının başında Çin pazarına giren telefonların, artık de “DxOMark” puanları gün yüzüne çıktı.

Honor V30 Pro kamerasının dikkat çeken DxOMark puanı!

Akıllı telefonların kameralarını bilimsel olarak pahalandıran DxOMark, amiral gemisi Honor V30 Pro modelinin inceleme sonucu açıkladı. Tabir yerindeyse Huawei’nin amiral gemisi DxOMark’ı yıktı geçti.

Honor V30 Pro fotoğraf çekimi konusunda 133 puan, görüntü çekimi konusunda ise 100 puan alarak DxOMark’ın incelemesine nazaran toplam 122 puan aldı. Böylece Mate 30 Pro 5G’nin akabinde ikinci sıraya yerleşerek başka tüm telefonları geride bırakmayı başardı.

Cihaz 7 nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 990 işlemciden güç alıyor, Ayrıyeten 6.57 inçlik 1080×2400 piksel çözünürlük sunan bir ekrana ev sahipliği yapıyor.

Honor V30 Pro‘nun kamera özelliklerinden bahsedecek olursak; öncelikle cihazın dikey pozisyonda yerleştirilmiş üçlü kamera kurulumuna sahip olduğunu söyleyebiliriz. 40 MP çözünürlük sunan Sony IMX600 sensöre sahip ana kameraya 12 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera ve 8 MP çözünürlük sunan telefoto kameranın eşlik ettiğini belirtelim.

4K çözünürlükte 30 fps manzaralar çekebiliyor olan Honor V30 Pro‘nun sahip olduğu tüm arka kameralar, PDAF ve lazer otomatik odaklama özelliğine sahipler. Platform, şu an için Honor V30 Pro‘nun yalnızca art kamera performansını kıymetlendirmiş durumda, ancak ilerleyen periyotlarda, Honor V30 Pro‘nun ön kamera kurulumunun da DxOMark testlerine sokulması bekleniyor.

Başa dön tuşu