HP Xerox’un teklifini (şimdilik) geri çevirdi

Geçen haftalarda teknoloji gündemine bomba üzere düşen bir sav ortaya atılmış ve Xerox’un HP’nin ferdî eser ünitesini satın almak için teklif sunduğu argüman edilmişti. Son gelen bilgilere nazaran HP, Xerox tarafından sunulan teklifi geri çevirdi.

HP Xerox’un teklifini (şimdilik) geri çevirdi

Engadget’in haberine nazaran HP bu satın alma teklifini geri çevirmiş olsa da daha yüksek bir sayı için kapıyı açık tutuyor. Yani daha uygun bir teklif gelirse HP’nin kişisel iş ünitesi Xerox tarafından alınabilecek. Savlara nazaran HP, Xerox tarafından yapılan pay başına 22 dolarlık teklifi kabul etmedi. Fakat daha düzgün bir teklif için de kapıyı açık bıraktı.

Son yıllarda devasa teknoloji şirketleri ferdî işlerden çekilmeyi tercih ediyor. PHP de geçtiğimiz yıllarda kişisel ve kurumsal işlerini birbirinden ayırmış ve yeni bir tertip yapısı ile iki farklı ünite oluşturmuştu. Xerox’un satın almak istediği ünite ise bilgisayar ve yazıcı üzere eserlerin yer aldığı ferdi iş ünitesi.

Xerox’un yeni bir teklif sunup sunmayacağı şimdilik meçhul. Lakin HP cephesinde işler pek âlâ değil ve şirket 2022 yılına kadar iş gücünün yüzde 16’sına karşılık gelen 9 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Başa dön tuşu