Huawei InFocus Fotoğrafçılık Yarışması sonuçlandı 

Türkiye’den yapılan iştirakler dahil olmak üzere toplamda 123.478 müracaat üç cinste titizlikle incelendi. Çekya’dan bir iştirakçi, “Kızımın Doğduğu Gün” isimli çalışmasıyla heyet üyelerini etkiledi. Ödül alan şaşırtan fotoğraflar ortasında iki Türk iştirakçi da yer alıyor.

Huawei InFocus Fotoğrafçılık Müsabakası sonuçlandı 

Huawei, taşınabilir fotoğrafçılık ve videografi sevenlerin ağır ilgi gösterdiği InFocus Mükafatları 2019’un kazananlarını açıkladı. Yarış, fotoğraf kategorisinde hisler, Hayata Merhaba De, Yüzler, Uzaklar, Sinema Şeridi ve görüntü formatına ayrılmış Şimdinin Kıssası isimli toplam 6 kategoriden oluşuyor.

Yarışmaya, Türkiye dahil olmak üzere 123 binin üzerinde müracaat alındı. En fazla yarış başvurusu yapan ülkeler ortasında Türkiye, Litvanya, Polonya ve Bulgaristan bulunuyor. Müsabakada yalnızca yarışmacılar değil, tıpkı vakitte 718.068 sefer favori fotoğraf ve görüntülere oy vermeye karar veren internet kullanıcıları da yer aldı.

Türkiye’den yapılan müracaatlar ortasında sanatçı Adem Ağuş’un Usta isimli fotoğrafı “Yüzler” kategorisinde ikinci olurken, sanatçı Aysun Şahin’in Gün Batımı ve Gece Işıkları isimli görüntü yapıtı “Şimdi Hayat” kategorisinde üçüncülük mükafatını aldılar.

Huawei İskandinavya, Orta ve Doğu Avrupa Tüketici Kümesi Lideri Yanmin Wang yaptığı açıklamada, “Huawei InFocus Mükafatları, taşınabilir fotoğrafların profesyonel kameralar tarafından çekilenlerle eşit olduğunu ve sanat galerilerine asılmayı da hak ettiğini kanıtladı. Çok fazla sayıdaki müracaat ortasından heyet en düzgününü seçmek için gerçek bir gayret verdi. Birinci seçilen fotoğrafının gerisindeki his bizi çok etkiledi. Doğum, hayatımızdaki en kıymetli olaylardan biri ve bu fotoğraf da bu anın sinema şeridi halinde hastane içindeki seyahatini gösteriyor” dedi.

Yarışmada kazanan yapıtları internet sayfasında görebilirsin. 

Başa dön tuşu