Huawei kurucusu: Trump ararsa telefona cevap vermem!

Normalde basın karşısına çıkmayı çok fazla sevmeyen Huawei Kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, ABD’nin şirketine yönelik yaptırımları sonrası sık sık röportaj vermeye başladı.

Huawei Kurucusu: Trump ararsa telefona bile karşılık vermem!

Son olarak ABD’de Bloomberg televizyonuna konuşan Ren ABD Başkanı Donald Trump’ın aldığı son yaptırım kararlarına Çin hükümetinin Apple üzerinden bir misilleme yapmasını beklemediğini ve bunu istemediğini söz etti.

Ren Zhengfei “Öncelikle bir misilleme olmayacak. İkinci olarak, bu türlü bir misilleme olursa, bunu protesto edecek birinci kişi ben olurum” açıklamasında bulundu. 

74 yaşındaki milyarder iş adamına, geçtiğimiz hafta Lider Trump’ın yaptığı “Huawei, Çin ile yapılan ticaret görüşmelerinin modülü olabilir” açıklamasının sorulması üzerine ise “Ben siyasetçi değilim. Bence bu bir latife olmalı. Çin-ABD ticaret savaşının bizimle ne alakası var” karşılığını verdi.

Ren Zhengfei’ye bunun üzerine ABD Lideri Donald Trump’ın kendisini araması durumunda ne yapacağı soruldu. Ren bu soruya da “Görmezden gelirim. O vakit kiminle pazarlık yapacak? Telefonunu açmam. Ancak numaram esasen onda yok” halinde yanıt verdi. 

Ren bunun yanında Trump’la ilgili “Tweetlerine bakıyorum ve gülüyorum. Zira bana nazaran daima kendisiyle çelişiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Başa dön tuşu