Huawei Mate 30 Pro Türkiye sayfası açıldı

Huawei Türkiye, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Mate 30 Pro modelini Türkiye pazarında satışa sunacağını duyurmuştu. Bu duyurunun akabinde telefonun Huawei Türkiye internet sitesi üzerindeki sayfası da açıldı.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye sayfası açıldı

Özellikle kamerası ile hudutları zorlayan bir cep telefonu olan Huawei mate 30 Pro’nun en büyük sorunu üzerinde Google servislerinin bulunmaması idi. ABD ile sorun yaşayan ve Google tarafından yasaklı markalar listesine alınan Huawei’nin bu modelinde Gmail, YouTube ve Haritalar üzere Google servisleri bulunmuyor. Google’ın bu yasağına karşın satışa sunulan telefon uzun bir müddet Türkiye’de satışa çıkmamıştı.

Görünen o ki telefonu Türkiye pazarında satışa sunmaya kararlı olan Huawei, Türkiye internet sayfalarında bu esere de yer verdi. Sayfası açılan cep telefonunun önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Gelen bilgilere nazaran bu telefonda Google servisleri bulunmayacak. Lakin bunun yerine Huawei ve iş ortakları tarafından geliştirilen alternatif uygulamalar bulunacak. Bu alternatiflerin Google servislerinin yerini alıp almayacağını vakit içinde göreceğiz. Huawei Mate Pro’nun Türkiye fiyatının muhakkak olmadığını da belirtelim.

Başa dön tuşu