Huawei Play Store yerine Aptoide kullanabilir!

ABD ile Çin ortasında yaşanan tansiyon en çok Huawei markasını etkiledi. Güçlü bir sürece giren Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini geçtiğimiz aylar açıklamıştı. Pekala o süreç içerisinde Huawei hangi mağazayı kullanıcılarına sunacak? 

Huawei Play Store yerine Aptoide kullanabilir!

Google Play Store takviyesini kaybeden Huawei, yeni uygulama mağazası arayışında nihayet sonuca vardı. Yapılan açıklamaya nazaran Huawei, mağaza boşluğunu Aptoide ile doldurmayı hedefliyor.

Aptoide, hali hazırda Oppo ile işbirliği yapmakta. Bu mağazanın, Huawei’nin akıllı telefonlarında Google Play Store yerine kullanacağı uygulama mağazası olma ihtimali epey yüksek. Toplamda 900 bin uygulamaya konut sahipliği yapan Aptoide, şimdilik kullanıcıları ferahlatacak üzere duruyor. 

Şirket Amerika Birleşik Devletleri’nin yasaklarından etkilenmeyecek bir pozisyonda yer alıyor. Mağaza her ne kadar dolu olsa bile hala eksiklikleri mevcut. Umarız Huawei işbirliği ile birlikte bu eksiklikler de ortadan kaldırılır. Pekala ya siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Başa dön tuşu